|||

Trenowali dla Niepodległej

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

To nie była zwykła lekcja patriotyzmu a zaproszenie do udziału w „Treningu dla Niepodległej”. W taki właśnie sposób, na sportowo, społeczność „ekonomika” uświetniła 104. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Fot. D. Górna

– Takiej imprezy jeszcze u nas nie było! – mówił na wstępie dyrektor Piotr Karliński. Wydarzenie na szkolnej sali gimnastycznej zainaugurowało wspólne odśpiewanie hymnu. Następnie jedna z uczennic przedstawiła krótki rys historyczny wydarzeń sprzed 104. lat. Była też chwila na poezję i pieśni patriotyczne.Tego dnia dyrektor wręczył stypendia Prezesa Rady Ministrów dla dwóch najlepszych uczniów ZSE. Na to ważne wyróżnienie zasłużyli: Michał Senftleben oraz Julia Pijacka. Podziękowania za organizację „Treningu dla Niepodległej” trafiły również do ekipy Śremskiego Sportu oraz absolwentów ZSE, którzy zgodzili się poprowadzić zajęcia w ramach treningu.

Uczniowie „ekonomika” mieli okazję spróbować swych sił w maratonie fitness, który poprowadził Norbert Wojtkowiak, na co dzień nauczyciel historii, z zamiłowania trener fitness, który przez godzinę zachęcał młodzież do aktywnego treningu. Były również zajęcia z boksu. Tu podstawy tłumaczył Patryk Klupś ze Śremskiego Klubu Bokserskiego Warta. Ponadto w szkole odbywały się zajęcia ze strechingu, zdrowego odżywiania, a dla mniej aktywnych historyczny Kahoot i gra terenowa.