Memoriał wrócił po dwuletniej przerwie

Memoriałowe zmagania to Mistrzostwa Gminy i Powiatu Śremskiego w indywidualnych biegach przełajowych dla uczniów i uczennic szkół podstawowych i średnich. Rywalizacja przebiegała z podziałem na chłopców i dziewczynki w kilku kategoriach wiekowych. W organizacji Szkolnemu Związkowi Sportowemu pomogła spółka Śremski Sport, która przygotowała trasę i stanowiła zaplecze techniczne. Z kolei w sprawnym przeprowadzeniu biegów pomogli uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Technicznych, którzy wraz z opiekunami obstawili trasę biegu.

Oficjalnego otwarcia mistrzostw dokonał burmistrz Adam Lewandowski, który cieszył się, że Memoriał znów powrócił do kalendarza sportowych imprez i po raz pierwszy dzieci i młodzież mogły pobiec po nowej, tartanowej bieżni.

Biegacze walczyli nie tylko o laury indywidualne, ale także o punkty do klasyfikacji generalnej szkół. W kategorii „podstawówek” wśród dziewcząt triumfowała ekipa z SP Nochowo, a w gronie chłopców SP Katolicka. W kategorii szkół średnich prym wiedli z kolei uczniowie i uczennice Liceum Ogólnokształcącego.

Dziękuję spółce Śremski Sport, nauczycielom szkół, a także wszystkim tym, którzy zaangażowani się przy pomocy i sprawnym przeprowadzeniu zawodów. Cieszy, że dopisała nie tylko pogoda, ale i frekwencja – powiedział Stanisław Płociennik, prezes SZS, który wręczył najlepszym medale, dyplomy oraz puchary.

WYNIKI W WYDANIU PAPIEROWYM