Image

Dolsk również oszczędza

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W gminie Dolsk już jakiś czas temu skrócono czas oświetlenia ulicznego w parku i nad jeziorem. Teraz oświetlenie zostanie wyłączone również na płycie rynku. Na stronie internetowej dolskiego ratusza pojawił się oficjalny komunikat:

W związku z rosnącymi kosztami nośników energii oświetlenie na płycie rynku przy Placu Wyzwolenia w Dolsku wyłącza się o godz. 23.00. Dodatkowo zostały wyłączone dwie oprawy oświetleniowe na parkingu przy ul. Św. Ducha w Dolsku.

Przypomnijmy, że podobne kroki podjęły już gminy Śrem i Książ Wlkp. I tak w Śremie, po godzinie 23.00 gasną latarnie w okolicach parków, deptaków, alei, skwerów, ścieżek pieszo-rowerowych oraz obiektów sportowych i urzędów.

Z kolei w Książu latarnie gasną o godzinie 23.30 poza głównym ciągiem komunikacyjnym. – Taki krok pozwoli to na zaoszczędzenie zużycia energii elektrycznej, a co za tym idzie na zminimalizowanie kosztów finansowych, które samorząd ponosi na oświetlenie uliczne. Z naszych wstępnych wyliczeń wynika, iż skrócenie czasu świecenia lamp w porze nocnej, da oszczędności zużycia energii rzędu 55 – 60 proc. – wyjaśnia T. Marciniak.

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]