Image
  • Home
  • Aktualności
  • TOTEM wykolejony. Miasto unieważnia przetarg na komunikację miejską

TOTEM wykolejony. Miasto unieważnia przetarg na komunikację miejską

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

17 października w BIP gminy Śrem pojawiło się rozstrzygnięcie związane z przetargiem na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego o charakterze użyteczności publicznej w gminnych przewozach pasażerskich. Jednak nie takiego rozstrzygnięcia się spodziewano. Ratusz zdecydował się unieważnić przetarg, który rozpisany był już po raz drugi.

Powodem unieważnienia postępowania są pieniądze.

W uzasadnieniu unieważnienia możemy przeczytać: „Szacunkowa cena jedynej złożonej w postępowaniu oferty przy uwzględnieniu ceny jednostkowej w kwocie 9,48 zł za wozokilometr i szacowanej liczby kilometrów w ciągu 4 lat trwania umowy wynosi 17 408 619,80 zł. Zamawiający w WPF gminy Śrem zaplanował na ten cel kwotę 13 359 489,95 zł i nie ma możliwości zwiększenia tej kwoty do ceny jedynej złożonej oferty w postepowaniu. Wobec powyższego należy unieważnić postępowanie.”

Przypomnijmy, że wcześniejszy przetarg, choć został rozstrzygnięty do podpisania umowy z przewoźnikiem nie doszło. Wówczas to firma TOTEM wycofała się z niego, tracąc tym samym wadium. Tutaj z kolei możecie przeczytać, jak wówczas te decyzje tłumaczył Artur Strzelec.