| | |

Gol dla Majki! – MGOSiR zaprasza na charytatywny turniej piłki nożnej

Kiedy: w niedzielę, 20 listopada o godz. 10.00

Gdzie: w sali sportowej MGOSiR Dolsk, ul. Kościańska 8a

Wpisowe: 250 zł

Zapisy: Witold – tel. 602 325 313, Krystian – tel. 721 170 211

Dodatkowe atrakcje:

– kawiarenka z domowymi wypiekami;

– zajęcia plastyczne oraz baloniki dla dzieci;

– morsowanie na plaży miejskiej w Dolsku od godz. 14.00.

Impreza odbywać się będzie pod patronatem burmistrza miasta i gminy Dolsk.

Bohaterką imprezy jest mała dolszczanka – Maja Staszak. Dzieciństwo dziewczynki różni się jednak od beztroskiego życia, jakie prowadzą jej rówieśnicy. Maja nie chodzi do przedszkola – ma nauczanie indywidualne. Nie bawi się na placu zabaw, nie uczestniczy też w innych aktywnościach adresowanych dla przedszkolaków. Jest dzieckiem z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim. Choruje na MPD, padaczkę oraz chorobę Hirschspruga, czyli wrodzoną bezobjawowość jelita grubego. Według statystyk choroba dotyka 1:5000 żywo urodzonych dzieci i często towarzyszą jej inne, poważne wady wrodzone.

Maja nie chodzi i nie mówi, jest całkowicie zależna od innych osób. Mała wojowniczka ma pełne wsparcie najbliższych, w pomoc włączyli się również dolszczanie, czego efektem jest charytatywny  turniej piłki nożnej „Gol dla Mai”.

W marcu dziewczynkę czeka operacja bioder. Zebrane podczas imprezy środki przeznaczone zostaną na rehabilitację małej dolszczanki, opłacenie turnusów rehabilitacyjnych oraz zakup specjalistycznego wózka.

Zachęcamy do wsparcia i pomocy dzielnej wojowniczce.

Gol dla Majki! - MGOSiR zaprasza na charytatywny turniej piłki nożnej
fot. materiał organizatora