||

Czytanie książek jest męskie? W tak doborowym towarzystwie na pewno!

– Czytanie może być męskie! Taką przynajmniej mamy nadzieję! Dlatego w tym roku realizujemy projekt „Różne oblicza czytelnika – działania edukacyjne dla nieaktywnych grup czytelników w gminie Książ Wlkp.”, którego jednym z elementów jest cykl spotkań odbywający się pod hasłem „Czytanie może być męskie” – wyjaśnia Mariola Kaźmierczak, dyrektor ksiąskiego centrum kultury.

Za nami jedno ze spotkań z cyklu. W miniony piątkowy wieczór w ksiąskiej bibliotece gościł Tomasz Żak. Autor dwóch niezwykle poczytnych kryminałów „Trzydziestka” i „Dwudziestka”.A co przed nami?

– W tej serii dedykowanej przede wszystkim męskiej części (nie)czytających będziecie mieli okazję zobaczyć na żywo i za darmo znanych m.in. publicystów, satyryków, muzyków — autorów książek. To oni będą was przekonywać do tego, że warto czytać bez względu na płeć i wiek – zapewnia M. Kaźmierczak.

Z zaproszenia CK Książ skorzystali i wkrótce w Ceglarni w Jarosławkach pojawią się:

– 27.10 – Krzysztof Skiba,

– 06.11 – Marcin Meller,

– 13.11 – Krzysztof Daukszewicz,

– 14.11 – Mariusz Szczygieł,

– 27.11 – Artur Andrus.

Czytanie książek jest męskie? W tak doborowym towarzystwie na pewno!
fot. materiał organizatora

Koniecznie wpiszcie te daty w swoje kalendarze i nie przegapcie darmowych wejściówek, które już wkrótce będą dostępne w Centrum Kultury – tel.: 61 28 22 616 lub pod tym adresem: ck-ksiazwlkp.pl/bilety/. Na razie możecie je uzyskać na spotkanie ze Skibą. Do zobaczenia! – zaprasza M. Kaźmierczak


VW_Berdychowski_400_150(1)

A już wkrótce, 21 października w ksiąskiej bibliotece zagości Tomasz Cieślak, politolog, historyk i regionalista, który posiada szeroką wiedzę z tematyki Powstania Wielkopolskiego, „Operacji Tannenberg”, Powstań Śląskich, okupacji niemieckiej w Wielkopolsce, podziemia niepodległościowego i Zbrodni Wołyńskiej. Początek tego spotkania o godzinie 18.00.

Projekt realizowany jest przez Centrum Kultury – Bibliotekę Publiczną w ramach zadania „Różne oblicza czytelnika – działania edukacyjne dla nieaktywnych grup czytelników w gminie Książ Wlkp.” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.