Image
 • Home
 • Sport
 • Zebrali ponad 22 tysiące dla Borysa

Zebrali ponad 22 tysiące dla Borysa

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W niedzielę niebiosa czuwały nad organizatorami, bowiem mimo obaw pogoda dopisała. Jak co roku cel imprezy był szczytny – pomoc dla 9-letniego Borysa, który cierpi na porażenie mózgowe.

Tegoroczna Sztafeta była jednak wyjątkowa. Powód? Na starcie po raz pierwszy stanęły przedszkolaki. To pomysł Marka Matuszewskiego, który trzeba przyznać był strzałem w „10”. Dzieci fajnie wkomponowały się w imprezę. Start dostarczył im dużo frajdy, a sporo radości mieli także ich rodzice. Łącznie na starcie stanęły 23 czteroosobowe drużyny, a więc 92 dzieciaczków, którzy pobiegli wokół stadionu 4×100 metrów. Na wszystkich czekały oczywiście medale.

W samo południe wystartowała z kolei główna Sztafeta 20 Października. Limit, a więc 120 ekip został wyczerpany. Po raz kolejny śremianie udowodnili, że lubią nie tylko biegać, ale i pomagać. Wyniki jak zwykle schodziły na drugi plan. Choć prowadzono klasyfikacje, to liczył się przede wszystkim udział i pomoc.

Mimo dużego przedsięwzięcia organizatorzy – Runner’s Power a także partnerzy – Śremski Sport i Gmina Śrem, stanęli na wysokości zadania. Biegi przeprowadzono sprawnie, a na wszystkich czekał jak zwykle poczęstunek i okolicznościowe medale. Zadowolenia nie krył także obecny burmistrz Adam Lewandowski, który chwalił organizatorów i cieszył się, że impreza po raz kolejny tak „wypaliła”.

Cieszymy się, że wszystko się udało, tak jak to sobie zaplanowaliśmy – powiedział Marek Matuszewski z Runner’s Power, który czuwał nad całością. – Dziękujemy wszystkim uczestnikom i kibicom. Myślimy, żeby za rok zwiększyć limit do 140 sztafet, a chciałbym też, aby bieg przedszkolaków na stałe zagościł już w programie – dodał.

WYNIKI SZTAFETY 20 PAŹDZIERNIKA
MĘSKIE

 1. Atlar Fitness (Wiktor Maćkowiak, Maciej Kowalski, Damian Jendrzejczak, Krystian Drojewski)
 2. KB Miś Borek Wlkp (Marcin Roszak, Michał Leśniak, Błażej Grzemski, Przemysław Lewandowski)
 3. Quay Poznań (Jarosław Wawrzynkiewicz, Maciej Walczak, Damian Trąbka, Maciej Skrzypczak)

DAMSKIE

 1. Okonki (Faustyna Szłapka, Gabrysia Jaskulska, Marcelina Cielebąk, Amelia Włodarczak)
 2. Lejdis Power (Marlena Goszka, Justyna Chojnacka, Anna Walkowska, Małgorzata Rószczka)
 3. Jurga jest kobietą (Katarzyna Mróz, Małgorzata Matuszewska, Malwina Jurga, Alicja Czapracka)

DWA+DWA

 1. Powiat Śremski (Jakub Michalak, Jagoda Musielak, Marek Matuszewski, Agnieszka Golak)
 2. Galopujące Ślimaki (Hubert Rzyha, Katarzyna Paczkowska, Anna Wiza, Dawid Zdanowski)
 3. Szybkie Kapibary (Adam Górczyński, Natalia Skrzypczak, Agata Fabisiak, Mikołaj Gogolewski)