Image

Wrzesień = sukcesy!

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Miłośnicy gry w boule ze Śremskiego Klubu Petanque pracowicie spędzili wrzesień. Startowali w zawodach niemalże co weekend i odnosili spektakularne sukcesy pokazując, że Śrem na mapie petanque nie jest białą plamą, a wręcz przeciwnie.

Najwięcej powodów do radości i dumy miała Grażyna Wojciechowska, która dwukrotnie z dużym powodzeniem wystąpiła w Mistrzostwach Polski. W Nysie (11 września) wraz z Tomaszem Grzelakiem z Sokoła Wrocław zajęła drugie miejsce i tym samym wywalczyła tytuł wicemistrzyni Polski w mikstach, a konkurencja była bardzo duża, bowiem startowały 62 pary.

Tydzień później zawodniczka ŚKP była już w Gołotczyźnie k. Ciechanowa, gdzie przez dwa dni rozgrywane były Mistrzostwa Polski Tripletów Kobiet. Tam wraz z koleżankami z innych klubów okazała się najlepsza i zdobyła złoto.

Blisko medalu na tej samej imprezie, tyle, że w kategorii mężczyzn był Marek Maćkowiak. Wraz z kolegami z Dzierżoniowa i Jedliny otarł się o podium zajmując czwarte miejsce, co także jest nie lada wyczynem.

W tym czasie, kiedy Grażyna Wojciechowska i Marek Maćkowiak walczyli o medale MP w Śremie ŚKP zorganizował Turniej o Puchar Burmistrza Dubletów. Zagrało 20 drużyn. Gospodarze okazali się mało gościnni, bowiem wygrali miejscowi – Tadeusz Tomczak i Maciej Maćkowiak. Czwarte miejsce zajęli Leszek Klinowski i Jarosław Potocki. Debiuty zaliczyli z kolei młodzi wychowankowie – Aleksandra Bartecka i Jakub Werulik.

Z kolei w ostatni weekend września reprezentanci ŚKP zdobyli Kórnik. Piotr Sobolewski i Piotr Wojna wygrali bowiem turniej „Jesień w Arboretum”. Trzeci stopień podium obsadzili z kolei Marek Maćkowiak i Leszek Złotowski. Gratulacje!