Image

Spółdzielnia podnosi czynsze. „Prawie 1 tys. zł za 60m2”

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Jak obiecano, tak wykonano. Swego czasu prezes SM w Śremie zapowiadał, że w tym roku mieszkańców spółdzielczych zasobów czekać będą podwyżki czynszów. Ma to związek z rosnącymi kosztami ciepła i kosztów podgrzania wody. Podwyżki mają różną skalę złotówkową. Dla jednych, na mniejszych mieszkaniach, może być to 20 zł w skali miesiąca, dla innych 50 zł i więcej.

– We wrześniu czynszu za mieszkanie o powierzchni 59,1m2 miałem 910 zł. Teraz będę musiał płacić blisko 970 zł – żali się jeden z mieszkańców spółdzielczych zasobów z Jezioran. – Prawie tysiąc złotych za mieszkanie na swoim? Trzeba było iść w kredyt i się budować – dodaje.

fot. M. Czubak

Spółdzielnia informuje, że podwyżka dotyczy jedynie przedpłat miesięcznych na centralne ogrzewanie oraz na podgrzanie wody (opłata stała i zmienna). Wzrost ten wynosi równe 20 procent dla każdego z mieszkań.

To nie koniec podwyżek.

Już za kilka miesięcy, bo wraz z początkiem nowego roku, spodziewać się należy kolejnej zwyżki czynszów w spółdzielczych zasobach. Od 1 stycznia wzrosną opłaty na fundusz remontowy oraz za legalizację wodomierzy. Nowe stawki będą kształtowały się następująco: 2,20 zł / 1m2 pow. użytkowej lokalu (opłata na fundusz remontowy) oraz 2,50 zł / wodomierz (opłata za legalizację wodomierzy).