Samorządowcy z Dolska w Sejmie

Jak nas poinformował asystent społeczny posła Tomaszewskiego Marek Sikorski, wycieczka odbyła się w dniach 30 września – 2 października 2022 roku na zaproszenie Tadeusza Tomaszewskiego, posła na Sejm RP Nowej Lewicy, a jej inicjatorem był wspomniany asystent społeczny posła Marek Sikorski.

Warszawa powitała dolszczan piękną pogodą. – Zwiedzanie Sejmu zaczęliśmy rozmową na temat historii polskiego parlamentaryzmu w trakcie której najbardziej aktywni otrzymali z rąk posła upominki w postaci Konstytucji RP. Następnie zasiedliśmy w ławach na widowni sali plenarnej sejmu. Wrażenie było ogromne. Zobaczyliśmy piękną, obszerną salę, z wyściełanymi zieloną tkaniną miejscami dla posłów i fotelem Marszałka. Z sali posiedzeń udaliśmy się wraz z przewodnikiem oraz posłem Tadeuszem Tomaszewskim na wystawę Panteon Sportu, spotkaliśmy się z posłami lewicy: Krzysztofem Gawkowskim i Tomaszem Trelą – dzielił się swoimi wrażeniami Marek Sikorski.

Przewodnik oprowadził uczestników wycieczki między innymi po hallu głównym, na którym znajduje się tablica upamiętniająca posłów II Rzeczypospolitej poległych w czasie II wojny światowej. – Bardzo podobało nam się miejsce na parlamentarnym korytarzu, gdzie dziennikarze czekają na polityków, aby przeprowadzać z nimi wywiady. Nasz pobyt w sejmie uwieczniony został wspólnym zdjęciem. Po spotkaniu zjedliśmy  obiad w jednej z sejmowych restauracji.

Sikorski przyznaje, że dzięki uprzejmości i zaangażowaniu posła Tadeusza Tomaszewskiego wizyta w Sejmie stała się doskonałą lekcją historii i patriotyzmu. – Wzbogaciliśmy swoją wiedzę i wiadomości, a swoimi przeżyciami będziemy mogli dzielić się z innymi.

Wizyta w Sejmie RP była ważnym doświadczeniem. W imieniu uczestników wycieczki chcieliśmy raz jeszcze podziękować Panu Posłowi Tomaszewskiemu za zaproszenie nas do tego ważnego miejsca. Mamy nadzieję, że nasze przyjacielskie kontakty na tym się nie skończą i będą w przyszłości owocować jeszcze niejednym spotkaniem – dodał Marek Sikorski.

W trakcie trzydniowego wyjazdu dolszczanie zwiedzili cmentarz na Starych Powązkach i wojskową jego część. Spacerem obeszli Krakowskie Przedmieście i dalszą część Starego Miasta, podziwiając Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski, zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Był też przejazd autobusem przez centrum miasta, koło Pałacu Kultury i Nauki do Łazienek Królewskich, spacer po parku, a na koniec zwiedzanie Centrum Pieniądza w NBP.

Jak nas poinformował Marek Sikorski, całkowity koszt wyjazdu i pobytu uczestnicy pokryli we własnym zakresie. Podkreślił, że dopisała pogoda, a w grupie panowała świetna atmosfera.