Image

Remont chodnika przy ulicy Grunwaldzkiej już w 2023?

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Kilka tygodni temu sprawę pilnego remontu chodnika wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej podjęła radna powiatowa Elżbieta Michalska. – Nawierzchnia chodnika, na odcinku od ronda św. Jana Pawła II do ulicy E. Orzeszkowej, to popękana asfaltowo-betonowa skorupa pamiętająca lata 60-te. Stanowi ona zagrożenie dla pieszych i osób na wózkach – podkreślała w swym piśmie E. Michalska.

W jej imieniu do Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich zwróciła się Dominika Fornalik, sekretarz powiatu. W odpowiedzi czytamy: „Wielkopolski Zarząd Dróg Powiatowych podejmie starania, aby wnioskowany remont został wykonany w 2023 roku”.

Nie jest to jednak pewna inwestycja z uwagi na cięcia kosztów. – Ze względu na ograniczone środki finansowe oraz duże potrzeby w zakresie bieżącego utrzymania dróg w obrębie jezdni i innych elementów, urządzeń wchodzących w obrys pasa drogowego, ww. remont może być przeprowadzony etapowo z wykorzystaniem kostki brukowej uzyskanej ze rozbiórki innych realizacji drogowych – informuje Paweł Katarzyński, dyrektor WZDW.