|||

To była fantastyczna „Promenada jak za dawnych lat”

W niedzielę, 25 września punktualnie o godzinie 14.00 ruszył barwny korowód uczestników „Promenady jak za dawnych lat”. Wzięli w nim udział fantastycznie przebrane dzieci, i co ważne, w tym roku do zabawy dołączyli się również rodzice.

Biblioteka Publiczna w Śremie, przy wsparciu Śremskiego Ośrodka Kultury, Muzeum Śremskiego oraz gminy Śrem przygotowała na ten dzień moc atrakcji. Były zatem rękodzieło artystyczne, fantastyczne smaki, muzyka na żywo, teatr, pokaz iluzjonistyczny, komiksy, gry bitewne fantasy, gry planszowe i wiele innych niespodzianek.

Wydarzeniu towarzyszyła niezawodna Orkiestra Dęta Towarzystwa Muzycznego im. Mariana Zielińskiego w Śremie. Ponadto każdy uczestnik miał okazję zwiedzić aktualne wystawy prezentowane w muzeum oraz spróbować pyszności przygotowanych przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich.

Na Promenadzie spotkaliśmy także dobrych znajomych z „Zagrody Beztroski” oraz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Gaju. Każdy uczestnik korowodu miał szansę otrzymać woreczki na zakupy, które zostały uszyte przez seniorów z Klubu Nadzieja w ramach projektu Pomocnej Dłoni „Senior wolontariuszem i mentorem” (w ramach grantu Wielkopolska Wiara 2022). Powstało ponad 600 woreczków z firanek, które zostały podarowane przez firmę „Agat- firanki”. Tego dnia rozeszły się jak świeże bułeczki.

Uczestnicy imprezy byli zachęcani także do oddawania głosów na projekty w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. W tym roku swój pomysł zaprezentowała także śremska biblioteka publiczna, organizator „Promenady jak za dawnych lat”. Zachęcała do oddawania głosów na projekt nr 1 „Książkomat”. Z kolei społeczność Schroniska w Gaju prosiła o glosy na wiatę edukacyjno-integracyjną (projekt nr 5).

fot. D. Górna