Image

Koniec Letniej Akademii Pana Ignacego A-TO-MY

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Łącznie w siedmiu działaniach warsztatowych w lipcu udział wzięło 177 dzieci. Na klimatycznej wystawie podczas pikniku rodzinnego w Wyrzece pokazano ponad 60 lamp naftowych oraz ponad 250 rekwizytów z dawnej wsi. Na finałowym pikniku bawiło się razem około 300 osób – mieszkańców miejscowej wsi w każdym wieku, okolicznych miejscowości i zaproszonych gości.

Projekt Letniej Akademii Pana Ignacego A-TO-MY sfinansowany został w kwocie 10.500 z wygranego konkursu „Rozgrzewamy Polskie Serca” (Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza) i z pozyskanych środków od lokalnego segmentu biznesowego.

Biblioteka dziękuje miejscowym organizacjom, dzięki którym finał projektu miał tak wyjątkowy wymiar i pokazał ich niezwykły potencjał oraz miejscowej młodzieży za wspaniałe pomysły i działania wolontariackie, a także pozostałym mieszkańcom, którzy w jakikolwiek sposób okazali pomocniczość.

Cykl spotkań z nauką i przygodą był rodzinny piknik w Wyrzece został przez redakcję Tygodnia Ziemi Śremskiej objęty patronatem medialnym.