Image

30-lecie ROD „Za Zboczu”

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Jubileusz otworzył Edmund Derwich, prezes ROD „Za Zboczu”. Minutą ciszy uczczono zmarłych działkowców oraz odśpiewano „Zieloną Rzeczpospolitą”, czyli hymn działkowców. Podsumowano również 30-lecie istnienia ogródków działkowych, w tym zmiany osobowe w kolejnych zarządach „Za Zboczu”. Przyznano również odznaki. W tym roku wręczono 20 odznak „Zasłużony Działkowiec” w tym 1 złotą, 5 srebrnych i 14 brązowych. – W całym 30-leciu odznaczono 82 działkowców ponad 130 odznaczeniami związkowymi, 10 medalami okolicznościowymi i 1 „Za Zasługi Dla Województwa Wielkopolskiego” – mówi Edmund Derwich, prezes ROD „Na Zboczu”.

W czasie obchodów podziękowano prezesowi za dotychczasową działalność na rzecz ROD, a on sam nie pozostawał dłużny. Najbardziej aktywni działkowcy otrzymali z rąk Edmunda Derwicha pisemne podziękowanie oraz drobne upominki.Ślad po jubileuszu pozostanie wieczny. Z okazji 30-lecia wykonano okolicznościowy znaczek, który wręczany był gościom i działkowiczom.

fot. E. Derwich / ROD “Na Zboczu”

Po części oficjalnej zaproszono wszystkich do wspólnego posiłku. Była kawa, herbata i słodkie „coś nieco”, kiełbaski i kaszanka oraz napoje. Organizatorzy zapewnili biesiadną muzykę, która swoim rytmem zapraszała do tańca.

Dla dzieci przygotowano konkurs rozpoznawania warzyw, owoców i kwiatów, a pani Zuzia – profesjonalna animatorka malowała im twarzyczki na ich ulubionych bohaterów bajek. Panowała miła atmosfera, było zabawnie i wesoło tym bardziej, że dopisała pogoda i nie spadła ani jedna kropla tak potrzebnego deszczu.

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Capchem Cup 2024 w remie

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]