Odkurzacze centralne BEAM – co warto o nich wiedzieć?

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Jak działa odkurzacz centralny?

Odkurzacz centralny to specjalna instalacja, która jest ukryta w ścianach budynku. Na jednym końcu jest tzw. jednostka centralna, a na drugim gniazdko, do którego podłącza się specjalny wąż ssący.Odkurzacz centralny działa bardzo podobnie jak bardziej tradycyjne rozwiązania. Wszelki brud i zanieczyszczenia są usuwane z poszczególnych pomieszczeń przy pomocy ruch, które znajdują się w ścianach. Większość usuwanego brudu wydostaje się poza dom, a większe drobinki pozostają w pojemniku.

Obsługa odkurzacza centralnego nie jest skomplikowana. Użytkownik musi tylko wkładać do gniazdek węże ssące ze specjalnymi szczotkami. Firma BEAM oferuje kompletny system, który pozwala na kompleksowe sprzątanie domów.

Z czego składa się system centralnego odkurzania?

Jak wspomniano wcześniej podstawowym elementem jest jednostka centralna, którą instaluje się na stałe w jednym miejscu np. w kotłowni czy garażu. Posiada on specjalne filtry.

Kolejnym elementem jest elastyczny wąż ssący oraz inne akcesoria, które są dostępne w ofercie firmy BEAM, a także rury oraz kształtki PCV. Oczywiście system centralnego ogrzewania nie może działać bez gniazdek ssących, które są elementem widocznym umieszonym w poszczególnych pomieszczeniach.

Jakie zalety ma system centralnego odkurzania?

Odkurzacze centralne BEAM np beam sc 355 mają bardzo wiele zalet. Przede wszystkim jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, które znacznie przyspieszy domowe porządki.

Należy jednak pamiętać, że instalacja znajduje się w ścianie oraz w podłodze, dlatego montaż odkurzacza należy zaplanować na etapie budowy lub remontu. Samo wykonanie całej instalacji nie jest zbyt skomplikowane i nie wymaga dużego nakładu czasu. Odkurzacze centralne BEAM to świetne rozwiązanie tak samo dla małych jak i dużych budynków.

Warto także zaznaczyć, że odkurzacze BEAM to rozwiązanie, które pozwala pozbyć się naprawdę dużej ilości kurzu oraz zanieczyszczeń. Dzięki jego zastosowaniu można całkowicie pozbyć się problemu dotyczącego cyrkulacji zużytego powietrza. Jest to idealne rozwiązanie dla alergików i osób cierpiących na różne choroby układu oddechowego. Dzięki obecności w zestawie szczotek o różnych rozmiarach, można bez problemu dotrzeć do wszelkich zakamarków.

Bardzo duży atutem odkurzacza centralnego jest całkowity brak hałasu. W przeciwieństwie do tradycyjnych odkurzaczy nie wydaje on żadnych nieprzyjemnych dźwięków.

Odkurzacz centralny to świetne rozwiązanie dla każdego domu. Przy jego pomocy można znacznie przyspieszyć porządki i dokładnie usunąć wszelkie zabrudzenia, także odświeżyć powietrze w pomieszczeniu. Instalacja działa całkowicie cicho, pracy nie towarzyszą żadne hałasy typowe dla klasycznych odkurzaczy. Warto skorzystać z oferty firmy BEAM.