||

Dziś Śrem obchodził Święto Wojska Polskiego

W samo południe w Parku Powstańców Wielkopolskich, przy pomniku Żołnierza Polskiego, odbyły się obchody związane z świętem Wojska Polskiego.

Wydarzenie było także okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień żołnierzom i pracownikom 6. batalionu dowodzenia Sił Powietrznych w Śremie, 6. batalionu chemicznego Sił Powietrznych w Śremie oraz 124. batalionu lekkiej piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej.Nie zapomniano również o poległych w walce o wolność Polski. Kompania honorowa oddała salwę w hołdzie poległym. Hołd zabitym w walkach na frontach złożyli także samorządowcy i organizacje oraz inne służby mundurowe, które złożyły wiązanki kwiatowe pod pomnikiem Żołnierza Polskiego.

Goście, którzy przemawiali podczas piątkowych uroczystości, nie mogli nie odnieść się do rzeczywistości, jaką mamy za naszą wschodnią granicą. Zarówno Zenon Jahns, starosta śremski, oraz Bartosz Żeleźny, zastępca burmistrza Śremu, przekonywali, jak bardzo niebezpieczna jest sytuacja w sąsiedztwie polskiej granicy i dlaczego Wojsko Polskie powinno być wyposażone w najnowsze zdobycze techniki, by chronić obywateli przed agresorem.