Image

Eksperci Dobrego Życia. Kolejne z inspirujących spotkań

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

„90 minut dla zdrowia, sposoby na kondycję i sprawność ruchową” to tematy, które zostały podjęte w miniony czwartek podczas kolejnej edycji „ekspertów”. O ważnych aspektach aktywności fizycznej osób 60+ opowiadali Monika i Radosław Dukat z fundacji „To Tutaj”, którą wspólnie prowadzą od 2018 roku.

– Zajmujemy się promowaniem działań wszelkiej aktywności, głównie wśród seniorów i osób z niepełnosprawnościami. Choć nie tylko. Realizujemy projekty rehabilitacyjne dla osób z obszarów wiejskich, które mogą skorzystać z 10 bezpłatnych zabiegów. Prowadziliśmy także zajęcia z nordic walking, ale to już jest działka męża – żartowała na wstępie Monika Dukat.

fot. D. Górna

W tym miejscu przypomnijmy, że Radosław Dukat jest założycielem grupy ChodzęBoLubię Śrem, która skupia miłośników nordic walking. I właśnie kilka prostych ćwiczeń dla osób, które interesują spacery z kijkami, pokazał pan Radosław podczas czwartkowego spotkania z seniorami. Eksperci dobrego życia wzięli także udział w losowaniu voucherów na zabiegi rehabilitacyjne.

fot. D. Górna

Kolejne spotkanie edukacyjne dla seniorów zaplanowano na czwartek, 18 sierpnia w sali widowiskowej muzeum. Wówczas tematem przewodnim spotkania będzie lecznicza terapia tańcem i ruchem. Początek spotkania o godz. 10.00.