|

Kreatywny lipiec w świetlicy w Nowieczku

Wakacyjne aktywności w świetlicy w Nowieczku organizowane były od poniedziałku do piątku: 11-16 lipca oraz 18-24 lipca. Spotkania miały charakter otwarty – mogły w nich uczestniczyć nie tylko dzieci z sołectwa Nowieczek, ale również z innych miejscowości. – Chętnych nie brakuje, każdego dnia przychodzi około dwudziestu dzieci. Zajęcia prowadzi Weronika Łuszczewska z Nowieczka. W pracach porządkowo-przygotowawczych uczestniczy ponadto świetlicowa – Sabina Konieczna – informują organizatorzy zajęć.

W założeniu głównego organizatora, czyli sołectwa Nowieczek, wakacyjne spotkania w świetlicy mają stanowić aktywną i kreatywną alternatywę dla wszechobecnych urządzeń mobilnych.fot. sołectwo Nowieczek

Wspólnie spędzony czas zachęca do aktywności i integracji. W programie znalazły się gry i zabawy ruchowe, artystyczne, a nawet zajęcia kulinarno-cukiernicze. Dzieci z zaangażowaniem wykonywały zwierzaki z papieru oraz prace z masy solnej. Nie zabrakło także zajęć muzyczno-ruchowych z wykorzystaniem gumy sensorycznej, malowania na folii spożywczej oraz aktywności na świeżym powietrzu.

Wiele radości sprawiły małym uczestnikom zajęcia kulinarne: wspólne pieczenie babeczek i przygotowywanie hot-dogów. Organizatorzy zaplanowali ponadto zajęcia relaksacyjne, seans filmowy z popcornem, a także wspólny grill z rodzicami, dopełniony konkursem z nagrodami.

fot. sołectwo Nowieczek

W ramach zajęć realizowane jest także program profilaktyczny. Zajęcia zostały dofinansowane ze środków Miejsko-Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dolsku. Pomocy nie odmówiło także Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Nowieczek, które zapewniło uczestnikom zajęć codzienny poczęstunek.