|||||

Zaproszenie na szkolenie wojskowe

Starostwo Powiatowe organizuje szkolenie wojskowe dla mieszkańców ziemi śremskiej. – Jest to odpowiedź na wniosek radnego Janusza Przywary, który zaproponował przeprowadzenie instruktażu z użycia broni – wyjaśnia Ryszard Lewandowski, inspektor d/s zarządzenia kryzysowego.

Skąd taka inicjatywa?

Z propozycją wyszedł radny Janusz Przywara. Swój pomysł argumentuje napiętą sytuacją w Ukrainie. – Obserwuję sytuację za wschodnią granicą i słucham także uwag mieszkańców, którzy chętnie podszkolą się z obsługi broni wojskowej. Uważam, że taka wiedza nie zaszkodzi i lepiej dmuchać na zimne – podkreśla J. Przywara.

Na wniosek radnego udało się porozumieć z władzami śremskiej jednostki wojskowej, która zaproponowała przeprowadzenie teoretycznego instruktażu. Żołnierze zaprezentują aktualnie używaną broń, a także sposób jej obsługi.

Instruktaż odbędzie się na wojskowej strzelnicy garnizonowej w Śremie (na poligonie wojskowym) w środę, 17 sierpnia. Szkolenie potrwa około dwóch godzin. Może w nim wziąć udział każdy pełnoletni mieszkaniec gmin: Śrem, Książ Wlkp., Dolsk i Brodnica. – Oferta ta skierowana jest zarówno do mężczyzn, jak i kobiet. Do wszystkich, którzy chcą poznać zasady obsługi broni – zapewnia J. Przywara.

Kto pierwszy, ten lepszy

Co ważne, ilość miejsc jest ograniczona. W szkoleniu może wziąć udział 30 osób, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy mieszkańców z terenu gminy Śrem będą przyjmowane na adres e-mail: jacek.konwerski@urzad.srem.pl. do końca lipca 2022 r. Pierwsze 30 osób, które zgłoszą swój udział, zostaną powiadomione drogą e-mailową do 5 sierpnia br. Osoby poza limitem będą zapisywane na listę rezerwową i powiadomione w razie rezygnacji osób z podstawowej listy do 12 sierpnia br.

Szczegółowych informacji udziela inspektor Ryszard Lewandowski pod nr tel. 722 323 154. Będzie on dostępny od poniedziałku, 25 lipca.