Image

Walczą o zdrowie Muszki. Możesz im w tym pomóc

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Jesteśmy optymistami, zaczniemy zatem od dobrych wieści. Znane są dane byłego już opiekuna Muszki. Przypomnijmy, że sprawą skatowania zwierzęcia zainteresowała się kościańska policja, która apelowała o pomoc w znalezieniu sprawcy. Został już namierzony.

– Sprawa została skierowana na policję. Natomiast Muszka została w lecznicy zewnętrznej, która nie tylko otoczy ją należytą opieką, ale również przygotuje dokumentację niezbędną dla sądu – informuje kierownictwo schroniska.

Teraz czas na złe wieści. Wstępne badania weterynaryjne wykazały:

  • obustronne przekrwienie gałek ocznych, obrzęk i zaczerwienienie spojówek, obrzęk tkanek miękkich okolicy lewego oczodołu, lewa źrenica nadmiernie rozszerzona, niereagująca na światło,
  • zapalenie przyzębia, zęby rozchwiane w zębodołach,
  • silne przekrwienie obu kanałów słuchowych ze względu na znaczny obrzęk błony bębenkowej, pacjent nie reaguje na dźwięk,
  • stwierdzono odmę opłucnową, złamanie łuku jarzmowego lewego, uszkodzenie kości oczodołu lewego, resorpcję blaszki kostnej zębodołu szczęki lewej, znaczne odsłonięcie korzeni zębów.
fot. Schronisko w Gaju

Co to oznacza w praktyce? Muszka nie słyszy. Prawdopodobnie straci lewe oko. Ma usunięte zęby. – Wierzymy, że ma już za sobą to co najgorsze. Teraz pozostała nam walka, żeby jak najszybciej wróciła do zdrowia i znalazła kochający dom, w którym już nikt nie potraktuje jej jak worka treningowego… – wspomina Paula Piasecka.

Pracownicy schroniska założyli zbiórkę funduszy na rzecz ratowania zdrowia suczki. – Muszka walczy, czy ty również zawalczysz o nią? – pytają i proszą o wpłaty, które pomogą opłacić kosztowne leczenie i rehabilitację zwierzaka.