|

Letnie party i koniec roku akademickiego na plaży w Jarosławkach

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Kolejny rok zaliczony! 2 lipca, Członkowie Uniwersytetu Entuzjastów Świata świętowali zakończenie roku akademickiego podczas „Letniego party” na plaży w Jarosławkach. Zanim jednak z rąk wiceburmistrz Książa Wlkp. Mireli Grześkowiak oraz dyrektora Centrum Kultury Marioli Kaźmierczak otrzymali tradycyjne birety, dyplomy i okolicznościowe upominki, mieli za zadanie odbyć „ścieżkę zdrowia”.

Tego dnia każdy z uczestników otrzymał specjalną kartę, na której musiał uzyskać zaliczenie m.in. z badania poziomu glukozy, ciśnienia, wzroku, które wykonywały pielęgniarki: Aleksandra Lewicz i Anita Wojciechowska.Fot. CK Książ Wlkp.

Ponadto do zaliczenia był także spacer z kijkami, czyli nordic walking, przeprowadzony pod czujnym okiem instruktorów z ChodzęBoLubię Śrem oraz ćwiczenia sportowe, które nadzorowali instruktorzy z Xtreme Fitness Śrem.

Na liście punktów do odwiedzenia znalazło się również stoisko, na którym czekała dobrze im znana fizjoterapeutka Kinga Ryszewska. Na liście zadań do wykonania była też dietetyczka Aneta Grzelka Hildegarda i zielarka od 7 boleści w jednym, która mierzyła wzrost, wagę oraz BMI. Ratownik medyczny z OSP Chrząstowo za to szkolił studentów z RKO, czyli resuscytacji krążeniowo – oddechowej, często niezbędnej podczas przeprowadzania pierwszej pomocy.

Fot. CK Książ Wlkp.

Wyzwaniem na zaliczenie była również… salsa. Seniorzy i inni chętni wraz z instruktorem Łukaszem Mielcarkiem – w ramach warsztatów tańca nowoczesnego dofinansowanych z gminy Książ Wlkp. – nauczyli się kilku prostych układów tanecznych.

Ponadto podczas zakończenia roku akademickiego studenci mogli także dowiedzieć się, czym zajmują się członkowie Ksiąskiego Klubu Seniora prowadzonego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Książu Wlkp. Na stoisku nie zabrakło ich pięknego rękodzieła oraz smacznych ciasteczek własnej roboty. Natomiast Monika Bulińska, dyrektor Unii Gospodarczej Regionu Śremskiego — Śremskiego Ośrodka Wspierania Małej Przedsiębiorczości przygotowała dla członków UEŚ oraz KKS quiz z pytaniami dotyczącymi różnych atrakcji turystycznych znajdujących się w gminie Książ Wlkp. Trzy wylosowane osoby otrzymały nagrody.

Fot. CK Książ Wlkp.

Po oficjalnym zaliczeniu roku akademickiego 2021/2022 przyszedł czas na zabawę taneczną. Do tańca na plaży przygrywał zespół GOODNIGHT, który zagrał i zaśpiewał hity kilku dekad, począwszy od lat 60. XX w. aż po aktualne przeboje.

Oprac. DG