|

Dzień Dziecka w Lucinach

W niedzielne popołudnie plac zabaw w Lucinach wypełniły wesołe rozmowy i śmiech najmłodszych. O godzinie 16.00 rozpoczął się festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. – Nie udało się go zorganizować w czerwcu, zatem bawimy się w lipcu. I też jest super – podkreśla Emil Majsner.

Festyn zorganizowała rada sołecka wraz z sołtysem Zbigniewem Maćkowiakiem. W zabawie udział wzięło niemal 100 dzieci. Wszystkie miały możliwość wyszalenia się do woli na dwóch zamkach dmuchanych. O dobrą atmosferę dbali także animatorzy, w tym szczudlarze i dwie Myszki Miki, którzy przez ponad trzy godziny zabawiali dzieci. Dla chętnych przygotowano ognisko, na którym można było upiec kiełbaski.

Fot. E. Majsner

Z kolei druhowie z OSP Czmoń przygotowali pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. To była ważna lekcja dla najmłodszych. Równie cenna okazała się ta dotycząca ochrony ptaków. Podczas festynu dzieci, zachęcone przez członków Koła Łowieckiego Ostoja, powiesiły budki lęgowe. Całość dopełnił konkurs rysunkowy zorganizowany wraz z miejscową artystką.

Dzień Dziecka w Lucinach ma już swoją długoletnią tradycję, którą przerwała pandemia koronawirusa. Szczęśliwie w tym roku udało się powrócić do wspólnej zabawy. – Cieszymy się, że udało nam się zorganizować to wydarzenie. Była bardzo duża frekwencja. Oznacza to jasno, że mieszkańcy mają ochotę się integrować. Dlatego z pewnością będziemy planować następne tego typu wydarzenia – zapewniają organizatorzy.