Image

Letnia Akademia Pana Ignacego A-TO-MY już trwa

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Letni Akademia Pana Ignacego A-TO-MY wystartowała!


Berdychowski Kwiecien2 2024

4 lipca w Wyrzece, w zamiejscowej filii Biblioteki Publicznej w Śremie odbył się inauguracyjne spotkanie dla dzieci w ramach Letniej Akademii Pana Ignacego A-TO-MY. Prowadziła je Maria Biernat, koordynator projektu. Były to warsztaty literacko-historyczne pod hasłem „Jak Ignacy Łukasiewicz rozświetlił ludziom życie”.

Cykl warsztatów dla najmłodszych

W tym tygodniu dla dzieci zaplanowano kolejne spotkanie. Będą to lipcowe warsztaty lipowe, czyli o dobrodziejstwie lipy i ziół. Warsztaty realizowane będą przez Śremskie Centrum Ziołolecznictwa i Naturoterapii oraz Zielarnię Natura. Warsztaty odbędą się 8 lipca w Wyrzece przy Domu Ludowym im. ks. Piotra Wawrzyniaka. W tym miejscu odbywają się każde z zajęć, jakie w ramach przedsięwzięcia są realizowane.

Z kolei w przyszłym tygodniu odbędą się zajęcia realizowane przez Laboraki Poznań. Będą to warsztaty poświęcone laboratorium Ignacego Łukasiewicza (11 lipca) oraz zabawy z gęstością cieczy (13 lipca). Także w kolejnym tygodniu Laboraki Poznań zabiorą dzieci w niesamowitą podróż związaną z polimerami (18 lipca), a także poprowadzą zajęcia kryjące się pod hasłem „Z Ignacym w aptece” (20 lipca).

źródło: Biblioteka Publiczna Śrem

Zwieńczeniem lipcowych spotkań w ramach Letniej Akademii Pana Ignacego A-TO-MY będzie spotkanie z Piotrem Chichełem. Poprowadzi on warsztaty tematyczne pod hasłem „Ignacy Łukasiewicz – lwowski aptekarz i jego praca”.

Zajęcia przewidziane są dla dzieci w wieku 7-12 lat. Zapisy odbywają się pod numerem telefonu 703 099 300. Liczba miejsc jest ograniczona.

Cykl Letnia Akademia Pana Ignacego A-TO-MY został objęty patronatem przez Tydzień Ziemi Śremskiej.

10 tys. zł dofinansowania

Letnia Akademia Pana Ignacego A-TO-MY jest możliwa do zrealizowania dzięki pozyskaniu 10,5 tys. zł grantu finansowego z programu Rozgrzewamy Polskie Serca organizowanego przez Fundację PGNiG. Projekt śremskiej biblioteki jest jednym z czterech, jakie w naszym województwie załapały się na grant finansowy.

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Oferta Pracy Kierowcy

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]