||

Ksiąska młodzież w końcu doczekała się. Mają swój skatepark

Nie rok, nie dwa, a co najmniej trzy lata młodzież prosiła urzędników z gminy Książ o tor, na którym mogliby ćwiczyć triki na desce czy hulajnodze. – Zdarzało się, że przechadzali się pod moim płotem i głośno skandowali „skatepark, skatepark” – wspominał podczas uroczystego otwarcia burmistrz Teofil Marciniak.

Skatepark powstał przy ul. Zakrzewskiej. Lokalizacja nie została wybrana przypadkowo. Obiekt znajduje się tuż przy siedzibie Centrum Kultury Książ Wlkp., a zatem w miejscu, gdzie często spotyka się młodzież i dzieci na rowerach.Fot. D. Górna

W poniedziałek, 4 lipca czerwoną wstęgę symbolicznie przecięli burmistrz, przewodniczący rady miasta i gminy oraz Jędrzej – nastolatek, który od kilku lat trenuje na podobnym obiekcie w Śremie. – Cieszę się, że również w gminie Książ udało się wybudować skatepark. Stało się to również dzięki wsparciu pani skarbnik, która wygospodarowała środki na tę inwestycję – podkreślał T. Marciniak.

Fot. D. Górna

Przypomnijmy, że inwestycja ta kosztowała niemal 350 tys. zł. A wykonała ją firma Usługi Ogólnobudowlane Adam Hołderny z Mechlina, która postawiła podobne konstrukcje w Śremie. – Nie był to mały koszt, ale dziś z pewnością trzeba by wydać na taki obiekt dużo więcej – wspominał burmistrz.

W uroczystym otwarciu udział wzięli także radni miasta i gminy Książ, sołtysi oraz, co najważniejsze, młodzież, która natychmiast dała pokaz swych umiejętności. – Oby im służył przez wiele długich lat – podsumował T. Marciniak.