Image
  • Home
  • Dolsk
  • Justyna Tobys czy Jacek Dorsz. Kto zwycięży w wyborach uzupełniających? [ AKTUALIZACJA]

Justyna Tobys czy Jacek Dorsz. Kto zwycięży w wyborach uzupełniających? [ AKTUALIZACJA]

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Jutro wybory uzupełniające w gminie Dolsk


Berdychowski Kwiecien2 2024

Zarządzeniem nr 193/2022 wojewody wielkopolskiego, Michała Zielińskiego z 27 kwietnia tego roku, zarządzono wybory uzupełniające do Rady Miasta i Gminy Dolsk w okręgu wyborczym na 7. Wybory odbędą się w niedzielę 3 lipca. Jutro uprawnieni do głosowania mieszkańcy będą mogli oddać swój głos na jednego z dwojga kandydatów.

Justyna Tobys czy Jacek Dorsz. Kto zostanie nowym radnym w Dolsku?

O miejsce w radzie ubiega się dwoje kandydatów. To Justyna Tobys oraz Jacek Dorsz. Oboje związani są z Małachowem. Justyna Tobys związana jest ze wsią od blisko 30 lat. Jej kontrkandydat, Jacek Dorosz jest z kolei wieloletnim sołtysem Małachowa.

Dlaczego w Dolsku potrzebne są wybory uzupełniające?

Rada w Dolsku była kompletna do końca lutego. Czyli do dnia, w którym swoją rezygnację z mandatu złożył Paweł Taciak. Było to konieczne, ponieważ radny Taciak z dniem 1 marca rozpoczął pracę w korpusie służby cywilnej. To uniemożliwiało mu w świetle prawa łączenie funkcji radnego w Dolsku z pracą zawodową.

[AKTUALIZACJA]

Wybory bez głosowania. 2 lipca na stronach Urzędu Gminy w Dolsku pojawiło się obwieszczenie wskazujące, kto objął mandat radnego po Pawle Taciaku.

Bez głosowania radnym został Jacek Dorszsz, dotychczasowy sołtys Małachowa.

Na ostatniej prostej z rywalizowania o mandat radnego w gminie wycofała się Justyna Tobys, w związku z tym liczba kandydatów odpowiadała liczbie wolnych mandatów do obsadzenia – wobec tego głosowania nie przeprowadza się.

Nieznane są nam powody rezygnacji kandydatki KWW Gminy Dolsk.

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]