|

Dzień Nochowa i otwarcie sceny plenerowej

W sobotę, 2 lipca w Nochowie hucznie obchodzono święto wsi. Tegoroczne Dni Nochowa były także okazją do tego, by uroczyście otworzyć scenę plenerową, na którą mieszkańcy czekają od kilku lat. Dokonali tego sołtys Mariusz Dyderski, rada sołecka oraz były sołtys Bartosz Skrzypczak, który poprowadził sobotnią imprezę. Wstęgę przeciął Adam Lewandowski. – Cieszę się, że udało się dokończyć tę inwestycję i mam nadzieję, że scena będzie służyła mieszkańcom długie lata –  podkreślił burmistrz. Dokończenie budowy sceny kosztowało około 240 tys. zł.

Fot. D. Górna

Dla małych i dla dużychDni Nochowa na stałe wpisały się do kalendarza letnich imprez. Nie mogło zatem zabraknąć stałych punktów takich jak Mistrzostwa Dojenia Krowy oraz Mistrzostwa Jedzenia Hamburgerów na Czas. Zawody dla smakoszy wygrał pan Szymon. – To była bardzo fajna zabawa. Zwłaszcza dla kibiców – dodaje jedna z mieszkanek, która głośno dopingowała swojego męża.

Fot. D. Górna

Ponadto na mieszkańców czekały atrakcje przygotowane przez OSP Śrem, a najmłodsi mogli skorzystać z animacji oraz zabawy na dmuchańcach. Odważni mogli z kolei zmierzyć się z bykiem. Nie zabrakło także dobrego jedzenia i orzeźwiających napoi. Imprezę zakończyła zabawa taneczna. Pod nóżkę przygrywał dj Barti.