Image

Honorowe medale przyznane

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Marian Kłos oraz pośmiertnie dr Zbigniew Otta zostali uhonorowani odznaczeniami gminy Czempiń. Pierwszy z wymienionych jest mieszkańcem gminy zaangażowanym w sprawy społeczne, oświatowe oraz sportowy. Odznaczony Marian Kłos jest wielkim orędownikiem rozwoju kultury fizycznej i sportu na terenie gminy Czempiń. W 2003 roku był jednym ze współzałożycieli Uczniowskiego Klubu Sportowego „AS” Czempiń działającego przy Szkole Podstawowej w Czempiniu zrzeszającego uczniów szkoły. Sport to zresztą wielka pasja Kłosa, który jest aktywnym działaczem sportowym m.in. przy Wielkopolskim Związku Piłki Nożnej w Poznaniu oraz przy Ludowych Zespołach Sportowych w Poznaniu.

Marina Kłos to także były radny powiatowy, który w latach 14-18 był radnym rady powiatu kościańskiego.

Drugim uhonorowanym jest nieżyjący już dr Zbigniew Otta. Odznaczenie odebrali dzieci doktora: Aleksandra Otta-Tylisz i Maria Woźna, a także ksiądz Lech Otta, były kapelan śremskich policjantów.

Medal Honorowy Gminy Czempiń dla dr. Otty wręczony był za zasługi na polu zawodowym, medycznym, społecznym oraz samorządowym.

Starsi mieszkańcy Czempinia doskonale kojarzą doktora Ottę. To on w zasadzie współtworzył ośrodek zdrowia, który znajdował się przy ówczesnym placu Świerczewskiego, a teraz przy Zielonym Rynku. To pod kierownictwem dr. Otty ośrodek ten obejmował swoją działalnością nie tylko Czempiń i okolice, ale także rejon sięgający od Rąbinka do Drożdżyc oraz Pecny i w powiecie śremskim do Chaław.

Podczas sesji uhonorowani zostali sportowcy z terenu gminy Czempiń. Nagrody i wyróżnienia zostały przyznane zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Czempiniu po wydaniu stosownej opinii przez Komisję Oświaty i Kultury Rady Miejskiej w Czempiniu.

LAURECI NAGRÓD SPORTOWYCH:

  • Kacper Zrol (tenis stołowy);
  • Filip Borowia (tenis stołowy);
  • Kamil Kostyk (tenis stołowy);
  • Natalia Pachocka (lekkoatletyka);
  • Klaudia Kostyk (tenis stołowy);
  • Mirosław Hertmanowski (armwrestling).

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]