||

Eksperci ostrzegają. Media alarmują. Huggy Wuggy ma się świetnie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Ta maskotka to hit wśród polskich dzieci. Huggy Wuggy skradł serca najmłodszych. Lecz okazuje się, że wcale nie jest to niewinny pluszak. Postać ta z pewnością nie jest dedykowana dla dzieci. Czym zatem jest?

Huggy Wuggy to bohater gry komputerowej „Poppy Playtime”, której akcja toczy się w opuszczonej fabryce zabawek. Lecz gra ta nie jest dedykowana dla dzieci. To rozrywka dla dorosłych, którzy uwielbiają horrory. Niebieski stwór jest bohaterem owej gry, który najpierw przytula swoje ofiary, a następnie je zabija. Huggy Wuggy ma charakterystyczne długie łapy i nogi. Wyróżnia go także szeroki, niepozorny uśmiech, spod którego wystają duże i spiczaste zęby.Gra „Poppy Playtime” wydana została w październiku ubiegłego roku i od tamtego czasu stale zyskuje na popularności. Maskotka z tygodnia na tydzień stała się ulubionym przyjacielem małych dzieci, a na ten niepokojący trend uwagę zwrócili wychowawcy w przedszkolach.

fot. nadesłane

Jako jedni z pierwszych głos zabrali pracownicy Publicznego Przedszkola Przystań Elfów z Ząbek, którzy o swych obawach poinformowali rodziców.

Dziwny stwór z jeszcze dziwniejszym uśmiechem podkreślonym czerwonym kolorem ust. Zdaniem niektórych nawet zabawny. O uroczym imieniu Huggy Wuggy. Ten uśmiechnięty miłośnik przytulania, to postać z gry survival horror (adresowanej dla osób powyżej 16 roku życia, choć dostęp do niej powinni mieć tylko dorośli), który przytula by zabijać, a czerwień na jego twarzy otaczająca liczne zęby jest symbolem krwi jego ofiar.

Pojawienie się tej maskotki w naszym przedszkolu skłoniło nas do zadania jednego pytania Państwa dzieciom, które wcześniej nie przyszłoby nam do głowy – czy wiedzą kim jest Huggy Wuggy. Tak liczne entuzjastyczne „tak” nas przeraziło. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą – kontrolujmy dzieci w sieci. Robimy to, żeby uświadomić tych z Państwa, którzy nie mieli pojęcia z czym związana jest ta niepozorna maskotka, której popularność rośnie w zatrważającym tempie, tak jak nie miało o tym pojęcia wielu z nas. Robimy to, żeby poprosić o pomoc w zatrzymaniu tego bardzo niebezpiecznego trendu. Robimy to, żeby przypomnieć, że obecna technologia oprócz niesamowitych dobrodziejstw niesie za sobą ogromne zagrożenie. I to Państwo mogą ochronić przed nim swoje dzieci.

Huggy Wuggy jest grą, na podstawie której powstało w Internecie wiele agresywnych, przerażających treści. Państwa dzieci mogą trafić na nie bez żadnych trudności na ogólnodostępnym serwisie YouTube. (…) Dzieci w wieku przedszkolnym absolutnie nie są na nie gotowe…

Tego samego zdania są pracownicy Zespołu Szkół Katolickich w Śremie, którzy również z niepokojem obserwują rosnące zainteresowanie maskotkami Huggy Wuggy oraz niewiedzę, czym ów stworek jest.

Do naszej redakcji zwrócili się zaniepokojeni rodzice, którzy zauważyli, że maskotki czy ubrania z postacią Huggy Wuggy i innymi bohaterami wspomnianej gry dostępne są na wyciągnięcie ręki. Można je kupić na wielu stoiskach z asortymentem dla dzieci na targowisku miejskim w Śremie. Są także obecne w marketach. Czy sprzedawcy wiedzą co oferują najmłodszym? – Tak, znam tę postać. Wiem, że wzbudza kontrowersje, ale skoro jest popyt jest i podaż – tłumaczy jedna z osób prowadzących handel na targowisku.