| |

Eksperci ostrzegają. Media alarmują. Huggy Wuggy ma się świetnie

Ta maskotka to hit wśród polskich dzieci. Huggy Wuggy skradł serca najmłodszych. Lecz okazuje się, że wcale nie jest to niewinny pluszak. Postać ta z pewnością nie jest dedykowana dla dzieci. Czym zatem jest?

Huggy Wuggy to bohater gry komputerowej „Poppy Playtime”, której akcja toczy się w opuszczonej fabryce zabawek. Lecz gra ta nie jest dedykowana dla dzieci. To rozrywka dla dorosłych, którzy uwielbiają horrory. Niebieski stwór jest bohaterem owej gry, który najpierw przytula swoje ofiary, a następnie je zabija. Huggy Wuggy ma charakterystyczne długie łapy i nogi. Wyróżnia go także szeroki, niepozorny uśmiech, spod którego wystają duże i spiczaste zęby.

Gra „Poppy Playtime” wydana została w październiku ubiegłego roku i od tamtego czasu stale zyskuje na popularności. Maskotka z tygodnia na tydzień stała się ulubionym przyjacielem małych dzieci, a na ten niepokojący trend uwagę zwrócili wychowawcy w przedszkolach.

fot. nadesłane

Jako jedni z pierwszych głos zabrali pracownicy Publicznego Przedszkola Przystań Elfów z Ząbek, którzy o swych obawach poinformowali rodziców.

Dziwny stwór z jeszcze dziwniejszym uśmiechem podkreślonym czerwonym kolorem ust. Zdaniem niektórych nawet zabawny. O uroczym imieniu Huggy Wuggy. Ten uśmiechnięty miłośnik przytulania, to postać z gry survival horror (adresowanej dla osób powyżej 16 roku życia, choć dostęp do niej powinni mieć tylko dorośli), który przytula by zabijać, a czerwień na jego twarzy otaczająca liczne zęby jest symbolem krwi jego ofiar.

Pojawienie się tej maskotki w naszym przedszkolu skłoniło nas do zadania jednego pytania Państwa dzieciom, które wcześniej nie przyszłoby nam do głowy – czy wiedzą kim jest Huggy Wuggy. Tak liczne entuzjastyczne „tak” nas przeraziło. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą – kontrolujmy dzieci w sieci. Robimy to, żeby uświadomić tych z Państwa, którzy nie mieli pojęcia z czym związana jest ta niepozorna maskotka, której popularność rośnie w zatrważającym tempie, tak jak nie miało o tym pojęcia wielu z nas. Robimy to, żeby poprosić o pomoc w zatrzymaniu tego bardzo niebezpiecznego trendu. Robimy to, żeby przypomnieć, że obecna technologia oprócz niesamowitych dobrodziejstw niesie za sobą ogromne zagrożenie. I to Państwo mogą ochronić przed nim swoje dzieci.

Huggy Wuggy jest grą, na podstawie której powstało w Internecie wiele agresywnych, przerażających treści. Państwa dzieci mogą trafić na nie bez żadnych trudności na ogólnodostępnym serwisie YouTube. (…) Dzieci w wieku przedszkolnym absolutnie nie są na nie gotowe…

Tego samego zdania są pracownicy Zespołu Szkół Katolickich w Śremie, którzy również z niepokojem obserwują rosnące zainteresowanie maskotkami Huggy Wuggy oraz niewiedzę, czym ów stworek jest.

Do naszej redakcji zwrócili się zaniepokojeni rodzice, którzy zauważyli, że maskotki czy ubrania z postacią Huggy Wuggy i innymi bohaterami wspomnianej gry dostępne są na wyciągnięcie ręki. Można je kupić na wielu stoiskach z asortymentem dla dzieci na targowisku miejskim w Śremie. Są także obecne w marketach. Czy sprzedawcy wiedzą co oferują najmłodszym? – Tak, znam tę postać. Wiem, że wzbudza kontrowersje, ale skoro jest popyt jest i podaż – tłumaczy jedna z osób prowadzących handel na targowisku.