Image

Szpital z nowym tomografem. Umowa została podpisana

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W czwartkowy poranek Michał Sobolewski, prezes spółki Szpital w Śremie poinformował, że placówka medyczna podpisała umowę z wyłonionym w przetargu wykonawcą zamówienia na nowy tomograf dla szpitala.

Wykonawcą przetargu jest Fujifilm Poland z Warszawy. To jedyny oferent, jaki stanął do przetargu i zmieścił się w kwocie przeznaczonej na wydatkowanie. Firma za nowoczesny tomograf komputerowy 64-rzędowy zainkasuje 2 mln 388 tys. zł. Jak zapewnia prezes Sobolewski, nowy sprzęt do szpitala trafi zgodnie z warunkami zawartymi w zamówieniu, czyli najpóźniej we wrześniu.

Zakup nowoczesnego urządzenia do obrazowania pacjentów nie byłby możliwy bez wsparcia z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 będącego w dyspozycji Ministerstwa Zdrowia.

O wymianę starego tomografu Zenon Jahns, starosta śremski i Michał Sobolewski starali się od lat. Teraz, dzięki przychylności posłów Zbigniewa Dolaty i Piotra Kalety oraz radnego rady miejskiej Roberta Piątka, przy wsparciu wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego oraz zaangażowaniu radnych powiatowych PiS, udało się przeforsować śremski wniosek i szpital otrzymał 2,5 mln zł na ten cel.