Image

Sprawdzone pomysły na wyeksponowanie ściany w mieszkaniu

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Taka metamorfoza pozwala nadać wnętrzom właściwych proporcji, zwłaszcza kiedy pragniemy uzyskać efekt przestrzenności danego pomieszczenia. Sprawdźmy, jakie materiały mogą nam w tym pomóc.

Gdy do akcji wkracza fototapeta…


Berdychowski Kwiecien2 2024

Kiedy dotychczasowy wystrój mieszkania zaczął Cię nudzić, nie musisz przeprowadzać kapitalnego remontu, aby na nowo poczuć się w nim komfortowo. Sposób na sprytne wykończenie wnętrz jest banalnie prosty. Chcąc odświeżyć wystrój swojego mieszkania by nadać mu nowoczesnego charakteru wystarczy jedną ścianę zaakcentować w dekoracyjny sposób. W jaki? Możliwości jest kilka.

Do jednej z nich należy bestsellerowa fototapeta, dzięki której w zaledwie kilka chwil możesz stylowo odświeżyć swoje mieszkanie, bez nadwyrężania kondycji portfela. Wyeksponowanie zdjęcia w naprawdę dużym formacie zdecydowanie podnosi atrakcyjność każdego wnętrza. Z uwagi na to, że fototapeta należy do niezwykle wyrazistych elementów nowoczesnych aranżacji, jej obecność jest mile widziana zwłaszcza w pomieszczeniach utrzymanych w jednej tonacji kolorystycznej. Tego rodzaju wykończenie wnętrz wprowadzi do stonowanej przestrzeni potężną dawkę koloru i dynamiki, dzięki czemu wnętrze przestanie być nudne i zachowawcze. Miłośnicy nocnych efektów z pewnością nie przejdą obojętnie obok modeli fluoroscencyjnych, czyli świecących w ciemności.

Farba – czyli klasyka w nowoczesnym wydaniu

W ferworze innowacyjnych rozwiązań i nowoczesnych materiałów nie zapominajmy o tradycyjnej farbie, która pozwala na łatwe, szybkie i niedrogie wykończenie wnętrz. W tym przypadku całkowicie zrywamy z nudą, malując jedną ścianę na inny kolor niż pozostałe, co pozwala nam uzyskać kontrastowe zestawienie odcieni i zaakcentowanie części wnętrza, w którym kipi życie towarzyskie, np. w salonu. Spektakularny efekt uzyskamy powtarzając dominującą barwę ściany jeszcze w kilku dodatkach – wówczas wnętrze zyska na dynamicznym odświeżeniu.

Aby nie poddać się rutynie, warto we wnętrzach utrzymanych w zachowawczej kolorystyce najbardziej skupiającą uwagę ścianę potraktować farbą jaśniejszą lub ciemniejszą od pozostałych. Dominującą szarość lub pastelową kolorystykę wnętrza dobrze jest przełamać krzykliwym kolorem – nie będzie to postrzegane jako kicz, wręcz przeciwnie, to niebanalne wykończenie wnętrz nada pomieszczeniom stylowej harmonii i nietuzinkowego charakteru.

Ceglana ściana z cegieł lub płytek

Ceglany motyw to niezwykle popularny sposób na mocne wyeksponowanie konkretnej ściany, zazwyczaj w salonie. Z uwagi na swoją wyrazistość ta alternatywa na wykończenie wnętrz polecana jest zwłaszcza ścianom multimedialnym lub tych, na których komponuje się kanapa lub narożnik. Ze względu na ceglaną kolorystykę, ten element wykończeniowy pozwoli na wizualne ocieplenie przestrzeni, tworząc przytulne i komfortowe wnętrze.

Jedyna w swoim rodzaju faktura cegły, która jest nie do podrobienia, stanowi wyjątkową ozdobę każdego mieszkania. Dzięki nierównościom i niejednolitej strukturze ceglana ściana nie wydaje się płaska, a dodatkowo pięknie będzie się prezentować zestawiona z naturalnym drewnem i bielą. Jeśli nie mamy możliwości odsłonięcia muru, postawmy na płytki cegłopodobne gipsowe lub betonowe imitujące cegłę.

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]