Znamy mistrza ligi kręglarskiej

W zmaganiach, które rozpoczęły się w marcu udział wzięło 12 zespołów. Rozegrały one pięć turniejów, podczas których zbierano punkty do klasyfikacji generalnej. Decydujące rozstrzygnięcia zapadły 26 maja, kiedy odbył się ostatni turniej. Wygrali go kręglarze Starostwa Powiatowego, którzy zgromadzili 840 punktów. Zwycięstwo to sprawiło, że rzutem na przysłowiową taśmę wyprzedzili oni w końcowej klasyfikacji dotychczasowych wiceliderów tabeli – ekipę Dinozaurów, która w piątym turnieju zajęła piąte miejsce. W efekcie Starostwo Powiatowe zostało wicemistrzem, a Dinozaury spadły w klasyfikacji generalnej na trzecie miejsce.

Mistrzem ligi została ekipa EKA w składzie: Maria Michałowska, Zdzisław Knasiak, Marek Podyma i Szymon Sobkowiak. Zwycięzcy rozgrywek mieli bowiem na swoim koncie trzy turniejowe triumfy i zgromadzili najwięcej punktów. Tuż za podium znalazła się ekipa Nas Troje, a piąte miejsce przypadło Połamanym, którzy wyprzedzili Królów Parkietu.

Indywidualnie wśród kobiet najwięcej punktów dla swojej drużyny zdobyła Krystyna Kocemba (1439). Drugi wynik osiągnęła Maria Michałowska (1423), a trzeci Jolanta Janowicz (1404).

Z kolei w gronie mężczyzn najlepsi byli Andrzej Gorzkiewicz (1430), Tomasz Wojciechowski (1417) i Lechosław Dójs (1407).

Najlepsi odebrali puchary i pamiątkowe medale.