|||

Sciak nie jest już trenerem Warty Śrem. Co się stało?

Zostaliśmy postawieni przed faktem, ale wspólnie z innymi członkami zarządu stwierdziliśmy, że tak musi być – mówi prezes Dominik Sworowski.  – Nie ukrywam, ze trener Sciak nas nieco wyprzedził, bo myśleliśmy nad zmianą. Doszliśmy bowiem do wniosku, że potrzeba trenera z zewnątrz, który inaczej spojrzy na zawodników i zespół. Nadszedł wiec czas, aby nasze drogi sie rozeszły. Dziękujemy trenerowi Hubertowi za te wszystkie lata, awans do V ligi i rekordy, które pobił z zespołem, jak również jako czynny zawodnik – dodał.

Prezes Sworowski zapytany o to, kto poprowadzi zespół w najbliższej kolejce powiedział:Ciężko teraz, w trakcie sezonu, znaleźć następcę – mówi. – Były przymiarki, prowadziliśmy rozmowy, aczkolwiek trenerzy, którymi byliśmy czy jesteśmy zainteresowani są wolni od czerwca. Nie mamy póki co gotowego rozwiązania, ale tez nie chcemy brać „pierwszego lepszego” czy wolnego trenera. Będziemy na bieżąco informować kibiców i jak tylko coś będzie już pewne to wystosujemy oficjalny komunikat – tłumaczy.

Trener Hubert Sciak przejął zespół po zwolnieniu Marka Wilczyńskiego w końcówce sezonu 2018/2019. Najpierw krótko prowadził drużynę tymczasowo wraz z Michałem Mockiem, a potem już samodzielnie. W poprzednim sezonie wprowadził zespół do V ligi. Jest najskuteczniejszym strzelcem w historii klubu, a także rekordzistą jeśli chodzi o ilość rozegranych spotkań w biało-niebieskich barwach.