Image

Było drzewo. Nie ma drzewa

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Jak ogromne znacznie dla naszego dobrego samopoczucia, ale i także dla zdrowia oraz globalnego ocieplania mają drzewa, wiemy doskonale. Im ich więcej w zurbanizowanych terenach, tym powietrze czystsze oraz temperatura jest niższa. To ostatnie jest latem szczególnie pożądane, bo w miejskim zgiełku nierzadko robi się „patelnia”.

W Śremie dawniej stosowano politykę „betonozy”. Karczowano wszystko to, co zielone, a zamiast tego wstawiano kostkę brukową. Trend ten się odwraca – dowodem na to są działania gminy, która przed kilkoma laty wydawała miliony na wybrukowanie rynku, a teraz chce powrócić do zazieleniania terenów miejskich. Nie wszędzie jednak takie kroki są podejmowane. Dowodem na to są działania zarządcy terenu przy ul. 1 Maja.

Tak wyglądały drzewa w październiku 2017 roku uchwycone w obiektywie Google / fot. Google

Tam w obrębie wiaty śmietnikowej usunięto co najmniej dwa drzewa zlokalizowane w pobliżu bloku nr 11, nieopodal galerii Alfa PSS.

Mieszkańcy uważają, że to nie było potrzebne, ponieważ drzewa te – w ich opinii wyglądały na zdrowe i dorodne. Dlatego dziwią się takiej decyzji.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z zarządcą terenu i oczekujemy na komentarz.