Wyrazili swój sprzeciw wobec agresji Rosji na Ukrainę

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Radni miejscy są za wprowadzeniem dotkliwych sankcji, które mają szansę wyhamować szaleńcze zapędy Putina. Jednocześnie deklarują pełne wsparcie dla Ukrainy i jej obywateli.

Oto treść stanowiska rady miejskiej w sprawie sprzeciwu wobec agresji Rosji na Ukrainę:Rada Miejska w Śremie z całą mocą potępia wszelkie działania Federacji Rosyjskiej, których celem jest zamach na suwerenność Ukrainy. Ukraina jest niepodległym i demokratycznym państwem. Nikt nie ma prawa agresją i siłą pozbawiać żadnego państwa jego ziemi, zasobów, a przede wszystkim narażać życia i zdrowia jego mieszkańców. Ten militarny atak niesie śmierć i cierpienie milionów niewinnych ludzi – dorosłych i dzieci. Stanowczo się temu sprzeciwiamy!

Rada Miejska w Śremie popiera działania wprowadzające dotkliwe sankcje wobec agresora ze strony władz Rzeczypospolitej Polskiej, państw UE i NATO. Zjednoczone działania na arenie międzynarodowej przybliżą koniec wojny i umożliwią narodowi ukraińskiemu życie w niepodległym państwie.

Deklarujemy pełne wsparcie dla Ukrainy i jej obywateli. Solidaryzujemy się z mieszkańcami Ukrainy, dla których nadszedł trudny czas wojny. Zapewniamy o możliwości skorzystania z różnorodnej pomocy na terenie gminy Śrem. Jesteśmy z Wami!

Dotychczas w gminie Śrem zostało zarejestrowanych 589 osób, które przyjechały do Polski po 24 lutego (dane na 24 marca). 94 proc. z nich stanowią kobiety z dziećmi.