Image

Wandale znów dali o sobie znać

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Minął kolejny weekend i znów w jednym ze śremskich parków widać negatywne działania wandali. Kilka ławek w Parku Śremskich Odlewników nie nadaje się do dalszego eksploatowania – muszą zostać wymienione na nowe. Wszystko dlatego, ponieważ ktoś postanowił się na nich wyżyć, wyładować swoją frustrację lub agresję, a może zaimponować znajomym, jaka ta osoba jest silna i „wspaniała”.

Efekt jaki jest, widać na załączonym obrazku. Ławka bez kilku desek w oparciu, inne wyrwane z ziemi i przeniesione z miejsca na miejsce.W parku tym często możemy zaobserwować skutki działań wandali, którzy jak nie dewastują ławki, to niszczą nasadzenia drzew i wyposażenie pobliskiego placu zabaw. Czy to nie może się skończyć? Czy nie można tego w jakiś sposób ukrócić? Takie pytania nasuwają się nie tylko nam, ale i innym osobom, które ze smutkiem spoglądają na efekty zniszczeń wandali.

Policja i straż miejska patrolują okolice parku, monitoring jest – ale nie wszędzie na terenie parku się on znajduje. Te martwe punkty, gdzie nie sięga oko kamery, są wykorzystywane. Szkoda, bo przecież park to dobro wspólne, nas wszystkich i wszyscy chcemy z niego korzystać na ogólny zasadach współżycia społecznego. Dlatego niszczeniu mienia publicznego mówimy stanowcze „nie!”.