|

Promenada może i będzie. Nie wiadomo tylko kiedy

Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to oznacza, że sprawa kręci się wokół funduszy. Burmistrz Adam Lewandowski nie wyklucza słuszności powstania deptaku na wale. Dziś jednak nie bierze tej inwestycji pod uwagę. Na ten czas priorytetem są inne realizacje.

W najbliższym czasie nie jest planowana budowa „deptaku na wale”. Priorytetem jest zakończenie inwestycji będących w toku i budowa infrastruktury drogowej. Decyzje odnośnie przedmiotowej inwestycji zostaną podjęte w 2023 – informuje A. Lewandowski

Czytaj także: Radny proponuje wybudowanie nowej promenady

VW_Berdychowski_400_150(1)


Przypomnijmy, że Andrzej Mieloszyński wystąpił z prośbą do Adama Lewandowskiego o wybudowanie promenady po prawej stronie rzeki. – Mieszkańcy oczekują wykonania odcinka spacerowego o długości 355 metrów z ułożoną kostką brukową z ławeczkami i koszami na śmieci. Mowa tu o deptaku od mostu do ul. Polnej – proponował Mieloszyński.

Niestety radny na razie musi się wstrzymać z tym pomysłem i wrócić do niego w przyszłym roku. Burmistrz w ostatnim czasie informował o trudnej sytuacji finansowej gminy związanej z pandemią, Polskim Ładem, inflacją i wzrostem cen za energię.

Czytaj także: O 400 proc. droższy gaz w szkołach