|

Radny proponuje wybudowanie nowej promenady

Andrzej Mieloszyński wsłuchał się w głosy mieszkańców prawobrzeżnej części Warty i wystąpił z prośbą do Adama Lewandowskiego o wybudowanie promenady po tej stronie Śremu. – Mieszkańcy oczekują wykonania odcinka spacerowego o długości 355 metrów z ułożoną kostką brukową z ławeczkami i koszami na śmieci. Mowa tu o deptaku od mostu do ul. Polnej – zaznacza Mieloszyński.

Radny proponuje wybudowanie nowej promenady
fot. D. Górna

Radny podkreśla, że w tej sprawie wielokrotnie zwracał się do burmistrza. A sama propozycja wydaje się sensowna. Zawiera także pomysł na wykorzystanie kostki brukowej z planowanej na ten rok modernizacji ul. Kościuszki i Wyszyńskiego. – Tę kostkę można by wykorzystać przy budowie deptaku na wale – sugeruje Andrzej Mieloszyński. Radny proponuje, by tę inwestycję zaplanować na lata 2022-2023.fot. D. Górna

Przy tej okazji warto przypomnieć, że w budżecie gminy Śrem na 2022 rok zapisano kwotę 280 tys. zł na modernizację ul. Kościuszki i Wyszyńskiego. Co ona zakłada? Już w 2018 roku śremski ratusz przedstawił koncepcję. Modernizacja ulic Prymasa Stefana Wyszyńskiego i Kościuszki proponuje nową nawierzchnię, ścieżkę rowerową, miejsca odpoczynku, zieleń oraz stylowe oświetlenie. Inwestycja ta ma połączyć komunikacją rowerową węzeł przesiadkowy przy ul. Stary Rynek z Placem 20 Października i dalej z ulicami Farną, Parkową i Parkiem Miejskim im. Powstańców Wlkp.

Przedstawiona w 2018 roku wizja rewitalizacji prawobrzeżnej części Śremu zakładała również budowę portu na rzece Warcie. Projekt obejmuje budowę przystani, obiektów kapitanatu, lokali gastronomicznych oraz stworzenie atrakcyjnego bulwaru wzdłuż rzeki Warty między ulicami Polną a Wyszyńskiego. Idealnie zatem wpisuje się w koncepcję radnego.

Radny proponuje wybudowanie nowej promenady
fot. srem.pl

Czy zgadzacie się z propozycją radnego A. Mieloszyńskiego? Pomysł jest wart uwagi? A może macie inne koncepcję na ożywienie tej części Śremu? Czekamy na wasze komentarze.