Blisko 200 osób pobiegło dla WOŚP

Jak co roku organizatorami Śremskiego Biegu „Policz się z cukrzycą” byli Stowarzyszenie Runner’s Power oraz Krówka Śremska Grupa Nieustannych Optymistów Krówka Mała. Uczestnicy biegu solidaryzowali się z osobami chorymi na cukrzycę, promowali zdrowy tryb życia i odżywiania, a przy okazji dołożą swoją cegiełkę i wsparli jubileuszowy, 30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Ze względu na pogodę, a więc silny wiatr i zalane alejki Parku Puchalskiego w tym roku z konieczności zmieniono trasę. Start i metę wytyczono na Targowisku Miejskim, a zawodnicy pokonali 2 kilometrowy dystans biegnąc chodnikami wzdłuż śremskich ulic.

Mimo iż pogoda nie rozpieszczała to śremianie nie zawiedli i licznie stawili się, aby wziąć udział w biegu. Wśród startujących oprócz sympatyków biegania byli także przedstawiciele kolarzy z sekcji Kometka Śrem, grupa morsów ze stowarzyszenia Mrozik na czele ze Stanisławem Menzlem, miłośnicy nordic walking – ChodzęBoLubię Śrem, a także po raz pierwszy fani psów północnych – Śremskie północniaki. Nie zabrakło także przedstawicieli całych rodzin wraz z mniejszymi i większymi dziećmi.

Jedynym warunkiem udziału było wrzucenie symbolicznych 10 złotych do orkiestrowej puszki. Rozgrzewkę poprowadził Marek Matuszewski z Runner’sów, a wielu startujący zdecydowało się na kolorowe przebrania. Nie liczyły się miejsca, czy czas, a sam udział. Na mecie wszyscy mogli liczyć na pamiątkowe medale i gorący żurek.

Cieszymy się, że mimo iż pogoda nie sprzyjała, to jednak mieszkańcy Śremu nie zawiedli i licznie stawili się na starcie – powiedział Ryszard Mitmański. – Nieoficjalnie mogę zdradzić, że zebraliśmy do puszki ponad 3 tysiące złotych – dodał prezes Runner’s Power.