|

Seniorka wymagała pomocy. Pomogli strażacy

7 stycznia mniej więcej około godziny 10.30 strażacy z JRG Śrem wyruszyli alarmowo na ulicę Ogrodową, gdzie zaniepokojeni mieszkańcy nie mogli skontaktować się z samotnie mieszkającą kobietą. Z seniorką jeszcze kilka dni wcześniej był kontakt, dziś jednak nie udało się go nawiązać.

Strażacy, po dotarciu na miejsce w asyście policji weszli do lokalu, gdzie znaleźli starszą schorowaną kobietę, która wymagała pomocy medycznej. Wezwano do niej pogotowie ratunkowe. Do czasu przyjazdu karetki to strażacy zajmowali się mieszkanką Śremu, która ostatecznie została zabrana do szpitala na badania.Wielokrotnie na naszych łamach informowaliśmy o podobnych przypadkach. Nie zawsze kończyły się one tak dobrze, jak ten z dziś.

Warto więc otaczać się dobrymi i uczynnymi sąsiadami, którzy zareagują właściwie na naszą nieobecność i zaniepokojeni poproszą o interwencje odpowiednie służby. Kto wie, czy w przypadku mieszkanki Śremu, gdyby nie ich niepokój, to za kilka dni nie informowalibyśmy czytelników o odnalezieniu zwłok kobiety.