Woda w Dolsku dalej niezdatna do picia
Mieszkańcy gminy Dolsk nadal muszą przegotowywać wodę przed spożyciem. Badania sanepidu niestety potwierdzają, że woda z lokalnego wodociągu nie spełnia norm bakteriologicznych.
Woda nadal niezgodna z normami
Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Dolsku poinformował dziś, tj. 21 listopada, że nadal obowiązują zalecenia Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Śremie z 12 listopada tego roku. Najnowsze badania jakości wody wskazują, że woda z publicznego wodociągu w Dolsku, z którego korzystają m.in. mieszkańcy miejscowości Błażejewo, Brześnica, Dolsk, Gajewo, Kotowo, Księginki, Lipówka, Lubiatowo, Lubiatówko, Małachowo, Mełpin, Mszczyczyn, Ostrowieczno, Ostrowieczko, Pokrzywnica, Trąbinek, Ługi i Włościejewice, wciąż nie spełnia wymagań sanitarnych.
Wodę nadaje się do spożycia, ale pod jednym warunkiem
Zgodnie z komunikatem GCZK w Dolsku, woda nadaje się do spożycia wyłącznie po uprzednim przegotowaniu trwającym co najmniej dwie minuty. Dotyczy to również wody wykorzystywanej do mycia warzyw i owoców spożywanych na surowo, płukania naczyń, mycia zębów oraz kąpieli niemowląt. Woda nieprzegotowana może być używana jedynie do prania, sprzątania i spłukiwania toalet. Pod żadnym warunkiem nie należy jej spożywać bezpośrednio z kranu.
Dostawy wody dla zwierząt realizują OSP
Zgodnie z zaleceniami Powiatowego Lekarza Weterynarii w Śremie, dostawy zastępczej wody dla zwierząt w miejscowościach objętych komunikatem realizują jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych.
Reklama
Samorząd Dolska zapewnia, że badania jakości wody oraz prace mające na celu przywrócenie jej zgodności z normami są nadal prowadzone. Mieszkańcy mają być informowani na bieżąco o kolejnych wynikach oraz ewentualnych zmianach w zaleceniach sanepidu.



