Nasz człowiek konsultantem wojewódzkim w dziedzinie reumatologii
Wyróżnienie dla dr. n. med. Wojciecha Romanowskiego, dyrektora w Wielkopolskim Ośrodku Reumatologicznym w Śremie.
Wojewoda wielkopolska Agata Sobczyk powołała sześciu konsultantów wojewódzkich w dziedzinie zdrowia. Jednym z nich jest człowiek ze Śremu, doktor Wojciech Romanowski.
Konsultantami wojewódzkimi zostają lekarze specjaliści powoływani przez wojewodę w porozumieniu z ministrem zdrowia. Ich zadaniem jest opiniowanie, kontrolowanie oraz doradzanie, a także sprawowanie nadzoru nad stroną merytoryczną doskonalenia zawodowego i szkolenia specjalizacyjnego lekarzy, lekarzy dentystów, pielęgniarek, położnych, farmaceutów oraz osób wykonujących inne zawody medyczne lub inne zawody mające zastosowanie w ochronie zdrowia.

Dr n. med. Wojciech Romanowski został powołany na funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie reumatologii. Jest Dyrektorem Wielkopolskiego Ośrodka Reumatologicznego w Śremie. Od wielu lat zaangażowany w rozwój polskiej reumatologii, uczestniczy w pilotażu Kompleksowej Opieki nad Pacjentem z Wczesnym Zapaleniem Stawów mającym na celu zmiany standardów opieki nad chorymi z reumatoidalnym zapaleniu stawów i spondyloartropatiami w Polsce.
Reklama
Zgodnie z art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o konsultantach w ochronie zdrowia (Dz. U. z 2025 r. poz. 254) kadencja Konsultanta Wojewódzkiego trwa 5 lat.
Odkryj więcej z TZŚ – Tydzień Ziemi Śremskiej
Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze wpisy na swój adres e-mail.


