Uczniowie w Śremie wrócili do szkół: jakie zmiany na nich czekają?

2 września 2024 roku uczniowie w Śremie oraz całej Polsce rozpoczęli nowy rok szkolny. Tegoroczne rozpoczęcie nastąpiło nieco wcześniej niż w poprzednim roku, kiedy to uczniowie wrócili do szkół 4 września.
Zakończenie roku szkolnego również zostało przesunięte na późniejszy termin. W 2023 roku uczniowie zakończyli naukę 21 czerwca, ciesząc się pierwszymi dniami wakacji jeszcze przed nadejściem kalendarzowego lata. Natomiast w 2025 roku uczniowie będą musieli poczekać aż do 28 czerwca na oficjalne zakończenie roku szkolnego. Oznacza to, że rok szkolny w porównaniu do poprzedniego roku wydłuży się aż o dziewięć dni.
Sponsorem głównym działu EDUKACJA jest Gaduła – nauka z wyobraźnią:
Zmiany w roku szkolnym 2024/25
Od nowego roku szkolnego musimy przygotować się również na inne zmiany. Od 1 września weszła w życie nowa podstawa programowa, która nie obejmuje już przedmiotu historia i teraźniejszość. Zaktualizowano również listę lektur, zmniejszając ich liczbę.
Reklama

Wprowadzono też nowe zasady organizacji nauki religii. Przedszkola i szkoły będą teraz mogły częściej tworzyć grupy międzyoddziałowe lub międzyklasowe do nauki tego przedmiotu.
Nowością jest też obowiązek przygotowania placówek edukacyjnych na przyjęcie dzieci uchodźców z Ukrainy, które od tego roku szkolnego będą objęte obowiązkiem szkolnym.
Nie pozostaje nic innego, jak życzyć wszystkim uczniom, nauczycielom oraz rodzicom udanego i owocnego nowego roku szkolnego.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Natomiast w 2024… Raczej w 2025…