Projekt Bez Nazwy (8)
Mieszkańcy Tworzykowa od lat apelują do władz gminy o remont drogi. Zdjęcia nadesłane przez Małgorzatę Balcerek.

Problemy z drogą dojazdową do Tworzykowa

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Tworzykowo to niewielka miejscowość położona w gminie Brodnica. Od lat jej mieszkańcy borykają się z fatalnym stanem drogi dojazdowej do wsi. Sytuacja jest szczególnie kłopotliwa po intensywnych opadach deszczu.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Do naszej redakcji zgłosiła się Małgorzata Balcerek – czytelniczka z miejscowości Tworzykowo. W przeszłości zwracała się z prośbą o pomoc w tej sprawie do władz samorządowych oraz do innych lokalnych mediów, przez które ten temat również był nagłaśniany. Niestety jak sama czytelniczka podkreśliła przez ten czas niewiele zmieniło się.

Fatalny dojazd do Tworzykowa

Droga prowadząca do miejscowości Tworzykowo nie należy do najlepszych. Sytuacja jest szczególnie dramatyczna po obfitych opadach deszczu. Wtedy zamienia się ona w błotniste bagno. W takich warunkach nawet jazda samochodem osobowym staje się wyzwaniem, często też z tego powodu przejazd na tym krótkim odcinku drogi może zająć nawet kilkanaście lub w skrajnych przypadkach kilkadziesiąt minut. Pani Małgorzata podkreśla również, że jazda w takich warunkach stanowi również wyzwanie dla pojazdów, które z czasem niszczą się. Oczywiście to generuje często wysokie koszty, które ponoszą zwykli mieszkańcy.

Czy służby ratunkowe będą w stanie dojechać na czas?

Problemy z drogą dojazdową do Tworzykowa to nie tylko utrudnienia w codziennym życiu mieszkańców, ale również poważne zagrożenie dla ich bezpieczeństwa. W każdej chwili może dojść do sytuacji, w której karetka pogotowia nie będzie w stanie dotrzeć do chorego, a straż pożarna nie będzie w stanie ugasić pożaru.

Mieszkańcy są zdani sami na siebie

Jak podkreśla pani Małgorzata Balcerek, mieszkańcy Tworzykowa od lat apelują do władz gminy o remont drogi. Niestety, ich prośby najczęściej pozostają bez echa. Od czasu do czasu droga zostaje uzupełniona kamieniami, jednak zdaniem naszej czytelniczki ze względu na swoją wielkość nie są one odpowiednim rozwiązaniem tej kwestii.

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]