Img 2162
Dariusz Maśliński na 2. stopniu podium (fot. mistrzostwa i Puchar Polski PitBike/fb)
  • Home
  • Sport
  • Dariusz Maśliński wicemistrzem III rundy Pucharu Polski PitBike w Gdańsku

Dariusz Maśliński wicemistrzem III rundy Pucharu Polski PitBike w Gdańsku

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W weekend 22-23 czerwca w Gdańsku odbyła się III runda Pucharu Polski i Mistrzostw Polski PitBike Off-Road. Dariusz Maśliński uzyskał 2. miejsce w Pucharze Polski.

Chętnych, którzy chcieli się sprawdzić na torze motocrossowym w Gdańsku, nie odstraszyły warunki pogodowe. W sobotę potężne ulewy postawiły pod znakiem zapytania cały weekend startów. Finalnie zarówno puchar, jak i mistrzostwa, odbyły się, fundując śmiałkom potężną dawkę świetnego ścigania w błocie.

Wymagające warunki nie przestraszyły fanów off-roadu. Podczas weekendu w Gdańsku padł tegoroczny rekord frekwencji zarówno w Pucharze, jak i Mistrzostwach Polski Pit Bike Off-Road YCF, MRF, Kayo. 114 zawodników w rywalizacji pucharowej oraz 77 w mistrzostwach Polski to najlepszy rezultat frekwencyjny w tym sezonie, a oba cykle off-road, przekroczyły właśnie swój półmetek.

W sobotę niestety jeden z wyścigów Pit Ladies został odwołany ze względu na warunki atmosferyczne oraz te panujące na torze. Wystartowali tylko raz… Jechało się Julii swietnie aż do momentu, kiedy na jednym z zakrętów stanęły 2 dziewczyny. Niestety nie udało jej się znaleźć dobrej ścieżki, aby je wyminąć. Potem zaczęło się juz tylko coraz bardziej korkować… Mimo wysokiej pozycji na początku wyścigu – po nagłym obrocie spraw – musiała gonić z końca stawki i zajęła 5. miejsce.

Zawody były strasznie ciężkie. Zalało nas. Cały czas jechałam jako 2., a potem dziewczyny zaczynały stawać na górce bo się zakopały. i nie miałam jak przejechać. był tylko I wyścig i ukończyłam jako 5. Tata i Kacper za to mieli juz lepsze warunki

 -skomentowała Julia Maślińska.

Do rywalizacji można dołączyć w każdym momencie sezonu, do czego zachęcają organizatorzy.

(fot. Mistrzostwa i Puchar Polski PitBike/fb)

Zostaw komentarz