Img 2373
Kadr z teledysku (fot. YouTube)

“Co, jeśli” – nowy teledysk K&Gentlemen

Co o tym sądzisz?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W czwartek 27 czerwca swoją premierę miał nowy, poprawiony teledysk do utworu „Co, jeśli” zespołu K&Gentlemen. Ten obraz można obejrzeć na YouTube.

Teledysk trwa prawie 8 minut, więc odbiorca dostaje dużą dawkę obrazu i muzyki. Został nakręcony w jakości 4K, co powoduje, że z chęcią ogląda się krajobraz, który następnie zamienia się w klubową scenerię z wieloma efektami świetlnymi. Nie jest to typowy teledysk z fabułą, tylko jakby nagranie z plenerowego, letniego koncertu, a jednak to nagranie studyjne piosenki. W pewnym sensie osoby, które nie przybyły na Kulturalny Weekend mają okazję zobaczyć nasz regionalny zespół w akcji. Akurat K&Gentleman byli pokrzywdzeni przez słabą pogodę i na ich występ nie przybyło wiele osób.

Za realizację nagrania, mix i mastering odpowiada Jakub Wietrzyński, realizację video: SkyWing, a montaż teledysku: Krzysztof Kidd Adamski.

Przejdę do samego utworu. Tekst napisała sama wokalistka Klaudia Popielska. Jedno słowo, które ciśnie się na usta po odsłuchaniu dokładnego tego utworu jest „prawdziwość”. Każdy człowiek na pewno miał w życiu taki moment, że:

Wstajesz z łóżka z rana, 

już masz wiele spraw

Lecz Morfeusz nadal 

otula twoją twarz

Chciałbyś choć raz 

nie musieć robić nic

Czujesz jak na barkach

wisi cały świat, 

cały ciężar na raz 

ugina Ci kark.

Jak myślisz ile

wytrzymasz jeszcze lat?

tekst – Klaudia Popielska

A co mają powiedzieć osoby z zaburzeniami lękowymi, depresją i innymi trudnościami, które „siedzą” w ich głowie i powodują, iż takie myśli męczą ich każdego dnia. 

Jednak w dalszej części utworu podmiot liryczny odnajduje nadzieję i wiarę w lepszy czas. Uświadamia adresata, czyli każdego człowieka, w tym wypadku słuchaczy, iż życie może być lepsze, jest warte działania i trzeba szukać kolorów na Ziemi. Wystarczy podjąć walkę i wstać z kolan:

Wiem, że łatwo jest

powiedzieć sobie “nie”, 

gdy nie masz nic, 

co mógłbyś stracić, 

lecz czy to, co masz

warte jest tego strachu, melancholii?

Co, jeśli dziś był twój ostatni dzień

na ratunek siebie i mnie?

Co, jeśli dziś ktoś krzykiem

zdusi w tobie to, co dodaje resztki sił?

Nie pozwól by bezduszny, szary świat

ostrzył zęby na twoje szczęście

Zamieniaj zło na deszcz wyśnionych próśb, 

co otuli ziemię.

Może przyszła pora, 

żeby z kolan wstać.

Unieść dumnie głowę, 

poczuć lekki wiatr. 

Zobacz ile świat ma barw.

tekst – Klaudia Popielska

Natomiast muzyka „Co, jeśli” jest popisem instrumentalnym członków K&Gentlemen. Słuchacz otrzymuje prawie 8 minut zabawy dźwiękiem, który stworzony jest z kilku instrumentów. To, że są to „żywe” narzędzia i melomani mają okazję do uczty muzycznej. Za warstwę muzyczną piosenki odpowiadają: Szymon Tumidajski, Maciej Przybylski, Jarek Wojciechowski, Tomasz Buchwald oraz Klaudia Popielska.

Cały projekt wyszedł profesjonalnie i warto zapoznać się z tym materiałem. Słuchacz otrzymuje „full service” – obraz, słowa i dźwięk, które są na wysokim poziomie, a jednocześnie sprawiają możliwość do dobrej zabawy, ale nie tej tanecznej w klubie czy parapetówce, a słuchania utworu w zaciszu domowym czy ogródka, odpoczywając od reszty świata. K&Gentlemen – nagrywajcie dalej, a Klaudia niech pisze i śpiewa więcej.

Zostaw komentarz