2024.06.19 Eko Lekcja W Bajkowym Swiecie 1
Eko-lekcja dla najmłodszych / fot. CK Książ Wlkp.

Kulturalne eko-lekcje w Bajkowym Świecie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Przedszkolaki z Książa Wielkopolskiego najlepsze w konkursie plastycznym “Eko jest lepsze”.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Przedszkolaki z grup „Muchomorki” i „Krasnoludki” z Przedszkola Bajkowy Świat miały okazję uczestniczyć w wyjątkowych zajęciach ekologicznych. Była to nagroda specjalna za ich udział w konkursie plastycznym „Eko jest lepsze”, zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Śremie.

Edukacja ekologiczna dla najmłodszych

Część naszej kulturalnej ekipy odwiedziła przedszkole, by przekazać dzieciom cenną wiedzę na temat ekologii. Podczas pogadanki dzieci dowiedziały się, co to znaczy być eko, i dlaczego ochrona środowiska jest tak ważna. Przedszkolaki uczyły się prawidłowej segregacji śmieci, a także poznawały różne sposoby, w jakie mogą dbać o planetę na co dzień.

Ekologiczne zabawy

Aby urozmaicić lekcję i utrwalić zdobyte wiadomości, dzieci wzięły udział w ekologicznych grach. Jedną z atrakcji było ekologiczne bingo, które okazało się nie tylko doskonałą zabawą, ale także efektywnym narzędziem edukacyjnym. Dzięki temu przedszkolaki mogły w przystępny sposób przyswoić zasady ekologicznego życia.

Konkurs plastyczny „Eko jest lepsze”

Konkurs plastyczny „Eko jest lepsze” zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Śremie miał na celu promowanie postaw proekologicznych wśród najmłodszych. Dzieci z grup „Muchomorki” i „Krasnoludki” wykazały się ogromną kreatywnością i zaangażowaniem, tworząc prace plastyczne związane z ekologią. W nagrodę za swoje wysiłki mogły uczestniczyć w specjalnie przygotowanej eko-lekcji.

Zostaw komentarz