Img 1009 3
Plakat wydarzenia (fot. Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego w Śremie/FB)

“Herbatka z Heliodorem” o sporcie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W czwartek 27 czerwca o godz. 17.00 w Bibliotece Publicznej im. Heliodora Święcickiego odbędzie się spotkanie z prof. Wojciechem Lipońskim w ramach „Herbatki z Heliodorem”.

Sejm RP ogłosił 2024 Rokiem Polskich Olimpijczyków. Z tej okazji Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego w Śremie wraz z Krzysztofem Budzyniem zaprasza na drugie spotkanie z cyklu „Herbatka u Heliodora”. Gościem tym razem będzie prof. Wojciech Lipoński, który będzie opowiadał na temat: „Kultura Europejska i sport”. Jest to autor ponad dwudziestu książek o tematyce anglistycznej, sportowej i europeistycznej (napisał m.in. Dzieje kultury brytyjskiej, Historię sportu, Encyklopedię sportów świata; w PWN z planowanych 6 ukazały się 3 tomy z cyklu Dzieje kultury europejskiej).  

Img 1009 3
Plakat wydarzenia (fot. Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego w Śremie/FB)

Na początku br. Krzysztof Budzyń wydał pracę magisterską Profesora o ks. Janie Piotrowskim, urodzonym w Piotrowie (lub Chaławach) w parafii brodnickiej, na ziemi śremskiej. W l. 1571-1591 ks. J. Piotrowski był sekretarzem czterech królów polskich, pozostawił „Dziennik wyprawy Stefana Batorego pod Psków”. Wybitni badacze literatury staropolskiej nazwali ks. J. Piotrowskiego „Paskiem szesnastego wieku”.

Zostaw komentarz