ciężki sprzęt budowalny na budowie ul Brylantowej w Zbrudzewie
Roboty budowalne na Brylantowej trwają / fot. M. Czubak

Budowa ul. Brylantowej w Zbrudzewie zakłócona

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
1
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

Na budowie ul. Brylantowej w Zbrudzewie pojawił się niespodziewany problem, który może opóźnić oddanie drogi do użytku.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Podczas prac natrafiono na kabel jednego z operatorów energetycznych, który nie powinien się tam znajdować. Mieszkańcy Zbrudzewa z niecierpliwością czekają na zakończenie budowy ul. Brylantowej.

Niestety, muszą uzbroić się w cierpliwość. Burmistrz poinformował, że odkrycie kabla zakopanego w ziemi może spowodować wydłużenie prac maksymalnie o kilkanaście dni. Noe jest to szczególnie długie opóźnienie, ale jest konieczne.

Wynika to z tego, że operator kabla został zobowiązany do usadowienia go ponownie, poprawnie i na odpowiedniej głębokości, tak jak wskazują na to mapy geodezyjne.

Budowany odcinek ul. Brylantowej ma około 800 metrów długości i będzie drogą o szerokości 6 metrów, wykonaną z kostki brukowej. Projekt obejmuje również budowę chodników, odwodnienia oraz parkingów w miejscach, gdzie szerokość drogi na to pozwala.

Całkowity koszt inwestycji wynosi około 3 mln zł, z czego 2 mln zł pochodzi ze środków Polskiego Ładu. Inwestycja ta ma na celu poprawę infrastruktury drogowej w Zbrudzewie, co przyczyni się do lepszej komunikacji i komfortu życia mieszkańców.

Na inwestycji udało się zaoszczędzić trochę pieniędzy, które pozostaną w Zbrudzewie. Z tych środków gmina chce wykonać przebudowę skrzyżowania ul. Brylantowej z Ametystową. — Tak, aby w sposób grawitacyjny odprowadzać wodę, by nie zalewała tego skrzyżowania — wyjaśnia burmistrz Grzegorz Wiśniewski.

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]