Kontrole Autobusów
Policjanci na prośbę rodziców sprawdzają stan techniczny autokaru i trzeźwość kierowcy / fot. KPP Śrem
 • Home
 • Aktualności
 • Trwają kontrole autobusów. Rodzicu, poproś policję o sprawdzenie autokaru turystycznego

Trwają kontrole autobusów. Rodzicu, poproś policję o sprawdzenie autokaru turystycznego

Co o tym sądzisz?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Zbliżające się wakacje to czas wyjazdów na letni wypoczynek, szczególnie dla dzieci i młodzieży. W trosce o ich bezpieczeństwo, śremska drogówka zapowiada kontrole autobusów przewożących młodych pasażerów do miejsc wakacyjnego wypoczynku.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacji jest jednym z priorytetów polskiej policji. Kontrole autobusów to ważny element tych działań, pozwalający na wczesne wykrycie i usunięcie potencjalnych zagrożeń związanych z transportem.

Policjanci śremskiej drogówki będą prowadzić kontrole w czterech wyznaczonych punktach:

 1. Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów w Śremie przy ulicy Sikorskiego:
  • Telefon: 61 28 34 363
 2. Parking LIDL w Śremie przy ulicy Zamenhofa:
 3. Parking w Dolsku przy ulicy Gostyńskie Przedmieście:
 4. Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Totem w Śremie przy ulicy Nowowiejskiego:
  • Telefon: 61 28 34 829

W tych miejscach policjanci będą sprawdzać przede wszystkim stan techniczny autobusów, ich wyposażenie, uprawnienia kierujących oraz stan trzeźwości kierowców.

Jednocześnie informujemy, że na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

– mówi podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy KPP Śrem.

Zgłoszenia z wyprzedzeniem

Policja zachęca do informowania o planowanych wyjazdach z kilkudniowym wyprzedzeniem. Można to zrobić, dzwoniąc do dyżurnego śremskiej Policji pod numer telefonu: 47 77 34 211. Wczesne zgłoszenie pozwoli na sprawne zorganizowanie kontroli i zapewnienie, że wszystkie środki transportu spełniają wymagane normy bezpieczeństwa.

Dlaczego to ważne?

Kontrole autobusów to nie tylko formalność, ale przede wszystkim działanie prewencyjne mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym podróżnym. Sprawdzanie stanu technicznego pojazdów, kwalifikacji kierowców oraz ich trzeźwości jest kluczowe, by uniknąć potencjalnych wypadków i zagrożeń na drodze.

Policja śremska podejmuje te działania z myślą o spokojnych i bezpiecznych wakacjach dla wszystkich dzieci i młodzieży. Organizatorzy wyjazdów mogą w ten sposób zyskać pewność, że podróż odbędzie się bezpiecznie, a rodzice mogą być spokojni o swoje pociechy.

Zostaw komentarz