Tenis Najlepsi Optico
Najlepsi tenisiści i tenisistki II Mistrzostw Powiatu - Optico CUP
  • Home
  • Sport
  • Daria i Kacper mistrzami powiatu w tenisie ziemnym

Daria i Kacper mistrzami powiatu w tenisie ziemnym

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Daria Yermakova i Kacper Kusztelak zostali mistrzami powiatu w tenisie ziemnym. Zawody da uczniów szkół podstawowych po raz drugi zorganizowała Akademia Tenisa SP6.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Mistrzostwa ponownie rozegrano pod nazwą Optico CUP 2024, bowiem firma Piotra Biernackiego po raz drugi została głównym sponsorem zmagań młodych miłośników tenisowej rakiety.

Do rywalizacji przystąpiły trzy dziewczynki i sześciu chłopców z roczników 2009-2011, a za zgodą organizatora do turnieju dopuszczono rok młodszych Zofię Pawlisiak i Tobiasza Górznego. Grano na dwóch kortach przy śremskiej „szóstce”: trawiastym i twardym na boisku wielofunkcyjnym.  

Dziewczynki grały „każda z każdą”, a chłopcy w dwóch grupach eliminacyjnych o prawo gry finale. Ostatecznie mistrzynią powiatu został Daria Yermakowa (SP6), która pokonała 6:4 Faustynę Wojna (SP5) i 6:2 Zofię Pawlisiak (SP6). W pojedynko o drugie miejsce Faustyna okazała się o trzy gemy lepsza od Zofii.

Rywalizacja grupowa chłopców okazała się bardzo zacięta, a zwycięzców wyłoniono po tie-breakach. Kacper Kusztelak (SP4) pokonał 7:6 Rafała Wieczorka (SP5), a Wojciech Broniarz (SP4) wygrał dwoma punktami z Kacprem Szykownym (SP6). W finale górą był Kacper, który pokonał swojego szkolnego kolegę 6:3. Co ciekawe, obaj finaliści byli jedynymi chłopcami spoza Akademii Tenisowej SP6, a kto wie, czy po sukcesie w Mistrzostwach Powiatu do niej nie dołączą i dalej będą kontynuować przygodę z tenisem pod okiem trenera.

Na zakończenie odbyło się uroczyste podsumowanie. Tomasz Wojna – główny organizator, sędzia i kierownik Akademii Tenisa SP Śrem wręczył najlepszym statuetki, a także nagrody rzeczowe w postaci terb tenisowych, plecaków i akcesoriów tenisowych pozostałym uczestnikom. Dodatkowo młodzi tenisiści otrzymali od prezesa spółki Śremski Sport wejściówki na nowy kort tenisowy. Osoby prywatne i członkowie Śremskiego Towarzystwa Tenisowego przygotowali z kolei drobne upominki, napoje i przekąski.

Zostaw komentarz